Sıcak yaz aylarında makyaj yapmak oldukça işkenceli gelmektedir. Bunun yanı sıra yapılan yoğun makyajlar kısa süre içerisinde akarak bozulmaktadır. Ayrıca yoğun olarak yapılan makyajlar sıcak havalar ile birlikte sivilce gibi pek çok cilt problemlerine de neden olmaktadır. Ağır makyajlar yerine kolay ve sağlıklı bir cilt gözükmesini sağlayan makyajların tercih edilmesi doğru olacaktır. Günümüzde çok fazla popüler ola uygulamalardan ve makyaj tekniklerinden olan yok gibi makyaj hem kalıcı hem de ciltte herhangi bir akma yapmıyor. Her mekâna ve saate göre uyum sağlanabilen bu makyaj yaz için oldukça uygundur.

Fondöten Uygulamadan Yapılan Ten Makyajı

Sıcak yaz aylarında fondöten uygulamak yüzde sivilceler yapmaktadır. Bunun yerine fondöten uygulamadan cildinize kapatıcılık sağlayarak canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Kamuflaj paletleri ile ciltteki kusurları rahatça kapatabilirsiniz. Uygulayacağınız renkli kapatıcı ile yalnızca kusurlu olan yerlerinizi kapatabilirsiniz. Böylelikle gün içerisinde yüzünüzde herhangi bir ağırlık olmayacaktır. Uygulayacağınız bu paleti parmaklarınızla yüzünüze sürmek daha iyi bir etki bırakmaktadır. Parmakların ısısı ile birleşerek ciltte doğal bir görünüm sağlayacaktır. Fondöten kullanmak yerine BB krem kullanabilirsiniz. Oldukça hafif yapılı olan bu krem fondöten görevi de görmektedir. Fakat bu krem formunda olduğu için cildi kendi rengi gibi göstererek herhangi bir ağırlık bırakmayacaktır.

Pembe Allık Uygulayın

Son zamanların en popüler ürünlerinden olan pembe allılar oldukça moda olmasının yanı sıra cilt üzerinde bıraktığı etki de oldukça canlıdır. Yok gibi durmasını istediğiniz makyajlarda bu allıkları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cildinize hafif bir renk vererek canlı durmasını sağlamaktadır. Bu allık türlerini fırça ya da parmak uçlarınızla kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Yaz İçin Doğal Makyaj Tekniği

Bronz Bir Görünüm Elde Edin

Mevsimin yaz olmasıyla birlikte çıkan güneş sayesinde bronz makyajlarda tekrardan moda olmuştur. Yaz aylarında yapılan yok gibi makyajlarda oldukça çok kullanılan bir üründür. Elmacık kemiklerine uygulayarak cilde bronzlaşmış etkisi verebilirsiniz. Çeşitli bronzer renkleri bulunmaktadır. En çok kullanılan kahverenginin dışında kızıl tonlarındaki bronzerlarda oldukça yaygındır. Uygulayacağınız bronzer ile yüzünüze bir doku ve boyut kazandırmış olacaksınız.

Doğal Görümlü Göz Makyajı

Makyajın yok gibi durması istenildiğinde göz makyajının da o derece azaltılması gerekir. Size bakanların cildinizde herhangi biri makyaj olduğunu anlamaması için ten renginize uyacak renkler tercih etmelisiniz. Çok açık renkler kullanmak göz kapağını soluk hale getirebilir bu yüzden nude ve soft renkler kullanmak gözün doğal halde gözükmesini sağlayacaktır. Göz makyajında temel kural ise kendi kirpik renginizde rimel sürmektir. Kirpik renginize uygun rimeli hafif bir şekilde sürerek kirpiklerin daha sağlıklı gözükmesini sağlayacaksınız.

Dudakları Doğal Bırakın

Bu makyajın üstüne renkli bir ruj kesinlikle sürülmemelidir. Bunun yanında sade şeffaf bir dudak nemlendirici sürmek dudaklarınızı parlak ve canlı göstermeye yetecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş