Yanı başımızda olan bazı baharatların yağ yakımında etkisini olduğunu biliyor muydunuz? Bu baharatlarla detoks yapıp metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Vücudunuzdaki toksinleri bu baharatlarla temizleyebilirsiniz. Gelin hep beraber bakalım yağ yakan detoks etkisi olan baharatlar hangileri?


Tarçın: Kan şekerini düzenler ve açlık krizleriniz önler. Çok iyi bir antioksidandır. Yüksek tansiyondan korur. Mideyi koruyarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

Karanfil: Çok iyi bir doğal ağrı kesicidir. Ağrı kesici özelliği olduğu gibi sindirim sistemine de destek olur. Karaciğer sağlığınızı korumaya yardımcı olur. Kansere karşı koruyucudur. Karanfilli su ile detoks uygulayabilirsiniz.

Kekik: Yemeklerimize lezzet katan kekik her alanda sağlıklı bir baharattır. Çok iyi bir antioksidandır. Kalp sağlığına ve kemiklerin güçlenmesine etkilidir. Kekik suyu vücuttaki yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Zerdeçal: Bahsettiğimiz diğer baharatlar gibi bu baharatta çok iyi bir antioksidandır. İltihaplanmayı önlemeye destek olur. Sindirim sistemine iyi gelir. Beynin yaşlanmasını engeller.

Paylaş