Kilolarından şikayetçi olan çoğu kişinin düştüğü hatalardan biri öğün atlamaktır. Öğün atlamak, uzun süre aç kalmamıza neden olur. Diyet sırasında uzun süre midenin aç kalması, ilk öğünde besinlere daha fazla yüklenmemize neden olacaktır. Bu durum, diyetsırasında kilo vermemize değil kilo almamıza bile neden olabilecektir. Uzun süre aç kalmak, midenin diğer fonksiyonlarının yerine gelmemesine ve sağlıksız bir yaşamın temelinin atılmasına nedendir. 

Uzun Süre Aç Kalmak ile ilgili görsel sonucu
Bilinen durumların aksine, uzun süre aç kalmak kilo kaybetmemize yardım eder. Ancak kilo kaybetmek zayıfladığımız anlamına gelmez. Aç kalan mide kendini korumaya geçecek ve bu koruma, yağdan değil kastan kaybedilmesine sebep olacaktır. Uzun süre aç kalan mide sonucunda kilo verme yerine, midenin kendini korumasına neden olur. Midenin kendini koruması kabızlık sorunlarının ortaya çıkması anlamına gelmektedir. Kabızlık sorunlar sürerek devem eden diyetlerde, kilo vermek zorlaşacak ve kilo veremediğiniz düşüncesi ile diyetiniz oldukça kısa sürede sonuçlanacaktır. 

Diyet sırasında, uzun süre aç kalmak yerine az yiyip, her öğünde canımızın çektiğini yememiz diyetimizin yararına olacaktır. Diyette moralimizin bozulmaması için canımızın çektikleri besinleri yememiz oldukça önemlidir. Her canımızın çektiğini yemek veya uzun süre aç kaldıktan sonra ilk öğüne saldırmak ise diyet hatalarının en başında gelmektedir.

Paylaş