Diyet sırasında en çok yapılan diyet hatlarından biri televizyon karşısında yemek yemektir. Televizyon karşısında yemek karnımızın doyup doymadığını anlamamıza engel olacaktır. 

Ne kadar yerseniz o kadar mideniz büyüyecek ve kilo almaya başlayacaksınız. Yemeğe başladıktan yaklaşık 10 dakika sonra mide doyma hissini kaybedecektir. Belirli bir süre sonra ne verilse mide kabul edecek ve zaman içerisinde oldukça büyüyecektir. Yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmış ki ev yemekleri ile beslenen ve televizyon karşısında yemek yemeyi reddeden kişiler de obezite riski yüzde kırk oranında azalıyor. 

WATCH TV EATİNG ile ilgili görsel sonucu
Diyet sırasında bitirdiğiniz yorucu bir günün ardından eve gelin ve ailenizle beraber televizyonu kapatarak güzel, sessiz bir yemek yiyin. Bu durum hem çok yemenizin önüne geçecek hem de kilo almanızı engelleyecektir. Televizyon karşısında yemek yememek kadar önemli olan başka bir konuda her gün aynı saatte yemek yemeye özen göstermektir. Her gün aynı saatte yenen yemekler vücudun alışmasına ve kilo problemlerinin önüne geçilmesine yardım edecektir. 

Daha sağlıklı bir yaşam istiyorsanız diyet yapmaya başlamalı ve diyette yapılması gerekenleri iyi bilmelisiniz. Yapacağınız ufak diyet hataları kilo vermek yerine kilo almanıza neden olacaktır. Diyet sırasında sadece yediğiniz yemeye odaklanmanız oldukça önemlidir.

Paylaş