Tek tip beslenme 15- 20 gün gibi kısa bir sürede kilo vermek isteyen kişiler tarafından denen bir yanlış beslenme şeklidir. Medyatik diyetler olarak bilinir. Arama motorlarında sık sık tek tip beslenme ile diyetşeklinde aratıldığı görülmektedir. Uzmanlar tarafından önerilmeyen diyetler arasında yer alırlar. Zayıflamak için bir diyetisyene başvurduğunuz zaman, uzman tarafından hazırlanan diyet listesinin tüm besin öğelerinden eşit ve kararında dağıtıldığı görülmektedir.

Tek tip beslenme diyetleri uzmanlar tarafından besin ayrışımı diyeti olarak adlandırılır. Yani bir gün içerisinde sadece aynı besinler tüketilir ve bu besinler sayesinde kilo verme amaçlanır. Örneğin; 1 günde sadece çorba tercih edilerek yapılırlar. Tek tip beslenme de birde tek tip besine yönelik yapılan diyetler vardır. Bu diyetlerde sadece 1 hafta boyunca lahana veya kabak yenir. 


Tek Tip Beslenme ile ilgili görsel sonucu
Uzmanlar tarafından önerilmeyen tek tip beslenme diyetlerinin önerilmeme nedeni 1 hafta içerisinde sadece protein, sadece karbonhidrat veya sadece yağdan oluşurlar. Bu tip bir beslenme uzmanların en yanlış bulduğu beslenme türüdür çünkü bu beslenmede kilo vermek yağdan yakmak yerine sadece su kaybedilen diyetlerdir.

Paylaş