Diyet hatalarının başlısı sayılabilecek bir durum vardır ki bu durum kilo vermeyi bir yana bırakın vücudunuzun ödem tutarak şişmesine neden olacaktır. Eğer fazla kilolardan kurtulmak için diyet yapmaya karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken gün içerisinde en az 2 litre su içmek olmalı. 

Metabolizmanın hızlı çalışmasına dolayısıyla kilo kaybetmenize yardım edecek en önemli etken bol su içmektir. Diyet sırasında daha hızlı kilo vermenizi sağlayacak ve sizi diyet sırasında ve sonrasında ödem olmadan geçireceğiniz bir hayata sürükleyecektir. Diyet yaparken yemeklerden önce bir bardak su içerseniz az yemenize de yardım edecektir. Su ile dolan karnınız yemek yemenize müsaade etmeyecek ve az yiyerek çok yemiş hissi almanıza yardım edecektir. 

Su İçmemek ile ilgili görsel sonucu

Diyet yaparken gün içerisinde tüketilen çay, meyve suyu, kahve gibi içecekler su yerine geçmeyecektir. Özellikle bitki çayı içtiğini dile getiren, su içmemesi gerektiğini belirten bireylerin yaptıkları en büyük hatalardan biridir su içmemek. Su içerek vücudu desteklemek ve metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizi hızlandırmanız gerekir.

Paylaş