Kilo vermek için denediğimiz birçok yol vardır. Yapılan araştırmalar sonucunda kilo vermek için yaptıklarımızın başında başkalarının diyetlerini uygulamak geldiği ispatlanmıştır. Başkalarının diyetlerini uygulayarak zayıflamak veya yaptığımız şok diyetler sırasında spor ve egzersiz yapmamaksa, yaptığımız en büyük diyet hatalar arasında yerini almıştır.

Kilo vermek istiyorsak, vermek istediğimiz kilo özellikle 10 kilonun üzerindeyse kilolarımızdan kurtulmamız için bir uzmandan destek almamız gerekir. Vermek istediğimiz kilonun miktarı ne kadar artarsa, kilo vermek için uygulayacağımız diyet bir o kadar değişecektir. Her insanın metabolizmasına uygun kilo verme şekli başkadır. Bu nedenle her bireyin uygulayacağı diyette bir diğerine göre farklılık gösterecektir. ​

Sporsuz Diyet Yapmak hatası ile ilgili görsel sonucu

Kilo vermek için kolları sıvadığımız anda yaptığımız en büyük diyet hatası ise kilo verme uğraşında, spor ve egzersizden uzak durmamızdır. Ben zaten komşudan diyet listemi aldım, o bu diyetyardımıyla on kilo vermişti benimde spor, egzersiz yapmama gerek yok kilo veririm anlayışından uzak bir diyete başlamak gerekir. Evet, spor ve egzersiz olmadan kilo verebilirsiniz ancak vereceğiniz kilo hem çok uzun süre de eksilecektir, hem de kilo verdikten sonra vücudun belirli kısımlarında sarkmalar olacaktır. Vücudunuz bozulmadan kilo vermek istiyorsanız, sporsuz diyetyapma anlayışından uzak durmanız gerekir.

Paylaş