Siyah Nokta Temizlemek için Soyulan Doğal Maskeler

Siyah noktalar günümüzün en büyük cilt sorunlarından birisidir. Bir çok kişi bu siyah nokta problemine çözüm aramaktadır. Siyah noktalardan kurtulmak için düzenli olarak soyulabilen maskeler uygulamalısınız. Her gün ya da 2-3 günde bir uygularsanız, temiz ve siyah noktasız bir cilt ile yaşarsınız.

Soyulabilen özellikli doğal siyah nokta maskeleri

Süt ve Bal Maskesi

Bal, Süt

Maskenin hazırlanışı

1 yemek kaşığı bal ile 1 yemek kaşığı sütü iyice krem haline gelene kadar karıştırın. Karışımı mikrodalgaya koyup ısıtın. Kalın ve yapışkan bir kıvam elde edin. Daha sonra karışımın soğuması için bekleyin. Soğuyunca bir makyaj fırçası ile yüzünüze sürün. 20-30 dakika kadar beklettikten sonra yavaş yavaş soyabilirsiniz.

Süt ve Jelâtin Maskesi

Malzemeler

Süt, Jelâtin

Hazırlanışı ve uygulanışı

1 yemek kaşığı süt içine 1 yemek kaşığı jelatini cam kaseye koyup karıştırın. Tamamen çözülüne kadar karıştırmaya devam edin. Cam kaseyi mikrodalgaya koyup 5-10 saniye kadar ısıtın. Mikrodalgadan çıkarıp soğuyana kadar bekletin. Bileğinizin içi ile test edin. Soğuyunca makyaj fırçası ile siyah noktaların yoğun olduğu yerlere sürün. 10-15 da beklettikten sonra nazikçe soyarak temizleyin. Maskeyi temizleyince çok soğuk su ile yüzünüzü yıkayıp şok etkisi yaratın.

Kâğıt Mendil Maskesi

Malzemeler

Yumurta beyazı, Limon suyu ve Kağıt mendil

Hazırlanışı ve uygulanışı

Cam bir kaseye 1 yumurtanın akını ve 1 tatlı kaşığı kadar limon suyunu ekleyip karıştırın. Siyah noktaların olduğu bölgeye makyaj fırçası ile sürün. Kağıt mendili yavaşça maske üstüne yapıştırın. Kağıt mendilin üzerine de bir kat maske sürün ve tekrar mendil yapıştırın. Maske kuruyana kadar bekletin. Maske iyice kuruyunca kağıt mendilden tutarak soyun. Düzenli kullanırsanız siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş