Özellikle yaz aylarında, sırt ve göğüs bölgesinde çıkan sivilceler, hormonal etkenlerin yanı sıra dış etkenler nedeniyle de meydana gelir. Sırt ve göğüs bölgesindeki sivilcelerden kurtulmak için basit yöntemler uygulayabilirsiniz. En yakın arkadaşınız olarak sizlere, sırt ve göğüste çıkan sivilceler için çözüm önerileri sunuyoruz.

Sırt ve göğüste sivilce neden çıkar?

Kışın pek fazla önemsenmeyen sivilceler, yaz aylarında dekolteli giysilerle ön plana çıkıyor ve can sıkıcı bir görüntüye neden oluyor. Çoğu kadın, yüzüne gösterdiği özeni vücuduna göstermiyor. Hormonlar, terleme, iltihap sorunları, stres, sırt ve göğüs bölgesinde sivilcelere yol açıyor. Evde uygulayabileceğiniz yöntemlerle bu sivilcelere çözüm bulabilirsiniz.

Peelingle ölü derilerden kurtulun!

Peeling, ölü derilerden ve kirden kurtulmanıza yardımcı olur. Yüzde olduğu gibi cilttede biriken ölü deriler ve kir, zamanla sivilce ve siyah nokta oluşumuna yol açar. Bu nedenle, haftada en az iki kez vücudunuza vücut peelingleriyle masaj yapmalısınız.

Vücut temizliğine önem verin!

Yüz ve vücutta sivilce oluşumunu önlemenin en etkili yolu temizliktir. Yüz için derinlemesine yapılan temizlik, vücut için de yapılmalıdır. Vücudunuzu özellikle sivilce çıkan bölgeleri, antibakteriyel sabunlarla yıkayabilirsiniz.

Sırt ve Göğüste Çıkan Sivilceler İçin Çözüm Önerileri

Kıyafet seçimine dikkat edin!

Hava almayan kumaşlar, terlemeye ve vücutta bakteri oluşumuna neden olur. Sonuç olarak da sivilceler meydana gelir. Bu nedenle, hava alan kumaşlardan yapılmış kıyafetler daha sağlıklıdır. Özellikle, spor yaparken daha fazla terlendiği için, spor kıyafetlerinizi hava alan, pamuklu kumaşlardan tercih edin.

Sırt ve göğüsteki sivilceler için doğal çözümler

Elma sirkesi

Duş alırken, durulama suyunan 1 fincan elma sirkesi ilave edin ve sivilcelerin üzerine gelecek şekilde uygulayın. Elma sirkesi antiseptik özelliği sayesinde, bakteri oluşumunu önler ve sivilceleri kurutmaya yardımcı olur. Ayrıca, elma sirkesi saçlarınıza parlaklık verir.

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı, sivilceleri kurutucu özelliğe sahiptir. Geceden sivilceleri bölgelere uygulayabilir, sabah uyandığınızda durulayabilirsiniz. Çay ağacı yağı, sivilceli bölgenin kaşınmasına neden olabilir. Ancak, tahrişe ve hasara yol açmamak için kaşımamaya özen gösterin. Haftada en az iki kez uyguladığınız takdirde, sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Sırt ve Göğüste Çıkan Sivilceler İçin Çözüm Önerileri

Yeşil çay ve deniz tuzu

Yeşil çay, deniz tuzu ve tarçını aynı oranlarda karıştırın. Karışımı vücudunuza masaj yaparak uygulayın. Bir süre kurumasını bekleyin ve daha sonra durulayın. Bu karışımı düzenli uygulayarak sivilcelere veda edebilirsiniz.

Tarçın ve zerdeçal

Tarçın, sivilceleri yok etmeye ve cildi onarmaya yardımcı bir baharattır. Limon, tarçın ve zerdeçalı aynı ölçülerde karıştırın. Sivilceli bölgelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra vücudunuzu durulayın. 

Sırt ve göğüste çıkan sivilceler için çözüm önerilerini öğrendiniz. Sivilce oluşumunu engellemek adına, sağlıklı beslenme çok önemlidir. Aşırı yağlı yiyeceklerden ve alkolden uzak durmalısınız. Ayrıca, bol bol su içmeye özen gösterin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş