Diyet sırasında yapılan en büyük hatalardan biri light adı verilen ürünleri sınırsız tüketme hatasına düşmektir. Light ürünler, şeker ve tuz oranı azaltılmış besin değerlerinde oynama yapılmış ürünlerdir. 

Yani normal bir bisküvi ile ligt bisküvi arasında herhangi bir besin değeri farkı özellikle sınırsız tüketim sırasında olmayacaktır. Light ürünler diyet sırasında, ara öğün olarak tüketilen besinler olarak kalmalıdır. Ara öğünde bir adet light bisküvi yemek kalori almanıza neden olmaz. Ancak ara öğün olarak 1 paket light bisküviyi bir oturuşta yemek ve kilo aldırmadığını düşünmek yapılan büyük bir hatadır. 

Light Ürün ile ilgili görsel sonucu
Light ürünler aynı normal ürünler kadar diyet sırasında dikkat edilmesi gereken ürünlerdendir. Bir diyet hatası olarak sınırsızca light ürün yenmemeli ve kilo vermek isterken, kilo alır pozisyona geçilmemelidir. Oldukça sağlıksız olan light ürünler yerine evde oluşturduğunuz pratik ve hafif atıştırmalıklar ile diyetinizi destekleyebilir, fazla kilolarınıza daha sağlıklı bir şekilde elveda diyebilirsiniz

Paylaş