Saçların kısa sürede uzaması için sağlıklı olması gerekir. Sağlıklı olmayan saç ve saç kökleri kolayca yıpranır, saçın uçları kırılır ve bu nedenle saçlar kısa sürede uzayamaz. Hatta kısa sürede hızla kırık oluşan saçlar dökülmeye de elverişli olduğundan sık sık saçları kestirmek gerekir. Bu da zamanla saçın uzamasının adeta durma noktasına gelmesi demektir. Saçlarınızı hızla uzatmak için medikal çözümlerden yararlanabilirsiniz. Saç köklerine yapılacak müdahaleler ile uzun vadede genellikle olumlu dönüş yapan bu seçenek oldukça maliyetlidir. Bu nedenle çoğu kişi tarafından tercih edilmez. Ayrıca bir uzman tarafından yapılması gerektiğinden günlük yaşamınızdan ayıracağınız vakte de ihtiyaç vardır. O nedenle saçları doğal yollardan uzatmak daha kolay bir çözüm olabilir. Doğal yollar ile saçlarınızın uzamasını desteklerken yapacağınız bakımın tek başına yeterli olmayacağını bilmeniz gerekir. Yediğimiz ve içtiğimiz her gıdadan direkt olarak etkilenen saç kökleri dıştan yapılan müdahaleler ile olduğu kadar beslenme ile de güçlendirilmelidir. Ayrıca bol su tüketiminin de vücudumuzun her zerresinde olduğu gibi saç köklerinde de olumlu etkiler yarattığını göz önünde bulundurmakta yarar var. Vücudunuzun her bölgesindeki sağlık için bol su içmeyi ihmal etmeyin.

Saç Uzatma Teknikleri

Evde Doğal Yollarla Saçınızı Uzatın

Saç köklerini beslemek ve güçlendirmek için sarımsağın yarattığı etki uzun yıllardır pek çok kişi tarafından biliniyor. Saçları zayıf olan kişilerin kötü kokusu nedeni ile kullanmaktan çekindiği sarımsak saçlar için neredeyse mucize etkisi yaratıyor. Evde kalabileceğiniz belli bir zaman dilimi içinde sarımsak ile yapacağınız bakım kürü hem var olan saçlarınızın dökülmesini engeller hem de yeni çıkacak saçlarınızın güçlü çıkmasını. Dökülmeyen ve güçlü olan saçlar kolayca uzar. Bu kürü yapmak için birkaç diş sarımsağı ezip birkaç çay kaşığı badem yağı ile karıştırmanız gerekiyor. Karışımı saçınıza sürüp 20-30 dk. beklemeniz ve sonrasında saçınızı şampuan ile yıkamanız halinde sarımsağın saçlarınız için yarattığı etkiyi göreceksiniz. Bakım yağlarını şampuanınıza katarak kullanabilirsiniz ancak bu karışımı şampuanınıza katmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu karışım hem bir süre saçta bekletilmesi gereken bir formülle oluşturulmuştur hem de saçınızı her şampuanladığınızda duşta sarımsak kokusu almak hoşunuza gitmeyecektir. Ayrıca badem yağı ve sarımsaktan oluşan bu karışımı haftada sadece 2-3 kez kullanmanız yeterli olacaktır. Doğal saç bakım maskesi saçlarınıza da parlaklık verecektir.

Hızlı Uzayan Saçlar İçin Elma Sirkesi

Saçı hızlı uzatmak için elma sirkesinden de yararlanabilirsiniz. Saçınız için kullanacağınız sirke marketlerde satılan elma sirkesi değil organik ya da ev yapımı olan elma sirkesi olmalıdır. Birkaç litre suyun içine karıştıracağınız bir çay bardağı elma sirkesini saçınızı yıkadıktan sonra son durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Bu su saç köklerinizi güçlendirir. Güçlü saç kökleri ise hızla uzamaya başlar ve istediğiniz etkiyi yaratır. Ayrıca elma sirkesi kepek oluşumunu da engellediği için saçınız daha parlak ve daha sağlıklı görünür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş