Saçlarınızın daha güzel olması için çeşitli yöntemler uyguluyor ve yine de istediğiniz sonuca ulaşamıyor olabilirsiniz. Saçlarınıza bakım yapmanın, faydalı ürünler kullanmanın elbette olumlu yanı vardır fakat bunlar daha çok geçici katkı sağlar. Kalıcı bir güzellik için saçınızın ihtiyaçlarını beslenme yoluyla karşılayarak sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Sağlıklı beslenme düzeninin saçınıza etkisini küçümsemeyin, beslenmenize dikkat ederek farkı görün…

Mat ve solgun saçlar

B1 ve B2 vitamini eksikliği saçlarınızı matlaştırabilir. Ispanak, fasulye ve fındıktan B1 vitaminini, tahıllardan, bademden, süt ürünlerinden B2 vitaminini karşılayabilirsiniz.

badem4

Kepekli saçlar

A vitamini saç derisi için çok faydalıdır. Havuç, greyfurt, bezelye, maydanoz A vitamini içerir.

havuc sac dokulmesi

Erken beyazlama

Biotin saçlardaki renk pigmentlerini korur. Domates, lahana ve marulun içeriğindeki biotin saçların beyazlamasını geciktirir.

domates

Saç dökülmesi

Demir eksikliği saçların dökülmesine sebep olabilir. Yeşil yapraklı sebzelerle, kuru meyvelerle demir eskikliğini giderebilirsiniz.

kuru-armut

Güçsüz ve cansız saçlar

Selenyum açısından zengin olan ceviz saçlarınıza parlaklık ve canlılık verir. Selenyum saç derinizin sağlığı için de etkilidir.

ceviz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş