Sabahları Kusursuz Saçla Uyanmak Mümkün Mü?

Birçoğumuz sabahları hazırlanmak için uzun vakitlere ihtiyaç duyarız. Özellikle uyandığımızda dağınık haldeki saçlarımıza şekil vermek tam bir işkenceye dönüşür. Sizlere sabahları kusursuz saçla uyanmanın mümkün olduğunu söylesek ne dersiniz? Özellikle dalgalı ve uzun saçlara sahipseniz yazımızda vereceğimiz tavsiyeler işinizi kolaylaştıracak.

Deniz Kızı Dalgaları

Sabah uyandığınızda doğal görünümlü dalgalara sahip olmak istiyorsanız bunun oldukça kolay bir yolu var. Tek yapmanız gereken akşam duş aldıktan sonra saçlarınızı tamamen kurutmanız ve sıkı bir şekilde örmeniz. Saçınızı örerken sonuna kadar örmek yerine 8-10 cam kadar kısmı boş bırakın. Sabah örgülerinizi açtığınızda saçlarınızın dalgalı bir hal aldığını göreceksiniz. Daha düzgün dalgalara sahip olmak içinse bir şekillendiriciden yardım alarak kısa zamanda kusursuz dalgalara sahip olabilirsiniz. Sabahları Kusursuz Saçla Uyanmak Mümkün Mü?

Çabasız Rahat Görünüm

Doğal görünümlü saçlar özellikle hafta sonları tercih edebileceğiniz modellerdir. Sabah uyandığınızda kabarmış saçlarınız sizi korkutmasın. Saçlarınızı parmaklarınızla taradıktan ve hafifçe kabarttıktan sonra şekillendirici spreyinizi sıkın. Bu şekilde son zamanlarda oldukça moda olan çabasız ve rahat görünümü elde edebilirsiniz. Kate Moss’un dağınık görünümlü saçlarıyla ne kadar seksi göründüğünü düşününce bu modeli seveceğinize eminiz. Sabahları Kusursuz Saçla Uyanmak Mümkün Mü?

Vintage Stili

50’lerin vazgeçilmezi olan vintage tarzı saçların oldukça hoş bir görünüm sunduğu kesin. Eski dönem Hollywood yıldızlarının bir zamanlar vazgeçilmezi olan bu modeli maşa yardımıyla yapmanız mümkün. Fakat sabah erken uyanıp vaktinizin çoğunu maşa yapmakla harcamak istemiyorsanız eski yöntemlere geri dönmenizi öneririz. Vintage tarzı saçlara sahip olmak için bigudilerden yardım alabilirsiniz. Akşamdan bigudiyle sardığınız saçlarınızı sabah açtığınızda harika bir görünüm elde edeceksiniz. Günümüzde daha da geliştirilmiş bigudiler sayesinde gece uyurken rahatsız olmayacak hem de daha düzgün dalgalara sahip olacaksınız.

 Sabahları Kusursuz Saçla Uyanmak Mümkün Mü?

Zarif Fön

Fönlenmiş saçlar çok daha dolgun ve bakımlı gözükür. Fakat her sabah fön çekmek pek de mümkün değildir. Bunun için size bir önerimiz var. Akşamdan iyice kuruttuğunuz saçlarınızı düzgün bir şekilde topuz yapın. Topuzunuzun açılmaması için sıkıca tutturduğunuza emin olun. Bunun yanı sıra uyurken rahatsız etmemesi için topuzu ensenizden daha yukarıda kalacak şekilde ayarlayın. Sabah uyandığınızda fönlenmiş gibi saçlara saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz. Şayet saç uçlarınızda elektriklenme oluştuysa bu durumda da serumdan ya da saç yağınızdan faydalanabilirsiniz. 

Sabahları Kusursuz Saçla Uyanmak Mümkün Mü?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş