Oldukça yoğun geçen günde makyaj yapmak için vakit yaratmak biraz zorlaşabilir. Bunun için pratik makyaj yapmak hem kolay hem de güzel bir makyaj sağlamaktadır. Bu makyajın bazı inceliklerine dikkat edilmesi de günlük hayata uyarlama konusunda daha çok yardımcı olur. Abartılı makyaj yapmak isteyen kişiler için pratik makyaj yapmanın incelikleri oldukça fazladır. Makyaja başlamadan öce yüz tipini ve şeklini bilmek gerekmektedir. Makyajın yüz tipine göre yapılması ile birlikte daha kalıcı sonuçlar elde edilecektir.

Makyaja başlamadan önce cildin temiz ve iyi nemlendirilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Bu makyajın daha net ve sağlıklı gözükmesini sağlayacaktır. Cildinize uygulayacağınız makyaj bazı ile birlikte makyajınızı hızlı bir şekilde yaparak kalıcılık elde edebilirsiniz. Pratik makyaj yapmanın incelikleri arasında fondöten kullanmak yerine pudra kullanmak cildin daha pürüzsüz durmasını sağlayacaktır.

Yüz Şekline Göre Makyajı Uygulama İşlemi

Yüz tiplerine göre farklılık gösteren allık kullanımlarının doğru yere uygulanması gerekmektedir. Hafif bir şekilde yanaklarınıza uygulayacağınız allık ile daha sağlıklı ve doğal bir görünüm elde edeceksiniz. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kişilerin şakaklarına doğru allığı uygulaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra uzun yüz tipi olan kişilerin ise yanaklardan kulaklara doğru gelecek şekilde sürülmesi gerekir. Bu pratik makyaj yapmanın incelikleriarasında dikkat edilmesi gereken özelliklerdir. Bunun yanı sıra elmacık kemiklerine aydınlık verilmesi yüzü ön plana çıkaracaktır.

Pratik Makyaj Yapmanın İncelikleri

Ten Rengine Uyum Sağlayacak Ürünlerin Kullanılması

Ten renklerinize uyum sağlayacak olan renklerin kullanılması makyajda hem pratik hem de doğal bir görünüm sağlayacaktır. Hafif tonların kullanılması ve uygulanması bakımından da oldukça kolaydır. Özellikle göz makyajı için kullanılacak olan renklerin açık tonlu olması makyaj yapma hızını arttırmaktadır. Uygulamayı kolaylaştıran bu renkler ile yüzünüz daha canlı ve parlak gözükecektir.

Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken bir takım özellikler vardır. Bunlardan biri gözün daha büyük gösterilmesidir. Bunun için gözünüzün alt iç tarafına uygulayacağınız ten rengi ya da beyaz renkli göz kalemi gözünüzü daha büyük gösterecektir. Gözlerinizde derinlik olsun isterseniz de dumanlı makyaja yönelebilirsiniz. Rimeli birkaç defa sürmek daha derin bir bakış elde etmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda hafif siyah renklerin de gözaltlarında ince bir şekilde geçilmesi de gözün derinliğini arttıracaktır.

Pratik Dudak Makyajı

Dudakların hem doğal hem de renkli durması hafif renk veren ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kullanılan parlatıcı formundaki rujlar da daha parlak ve canlı dudaklara sahip olmanızı sağlayacaktır. Eğer dudakların ön plana çıkmasını istiyorsanız bunun için göz makyajını yalnızca rimel ile sınırlandırarak koyu renk bir ruj sürebilirsiniz. Bu makyajınızı yapmanız için en pratik adım olacaktır. Hem kolay hem de hızlı olan bu makyaj sizin daha güzel gözükmenizi de sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş