Makyaj artık hayatımızın her anına girip olmazsa olmaz haline gelmiştir. Kadınlar artık makyaj yapmadan dışarı çıkmaz ve pek fazla dolaşmazlar. Doğal makyajdan koyu renk makyaja kadar yaşamın her anında makyajın her çeşidi kullanılır ve kişi doğru şekilde yaptığında da bu ona çok yakışır. Özellikle gözlerimiz ve dudaklarımız ile yaptığımız makyajı ön plana çıkartmayı ve vurgu yapmayı severiz. Ancak bunun için bazen doğal yüz hatlarımız istediğimiz vurguyu yapmamıza izin vermez. Dolayısıyla da böyle bir durumda ufak çaplı bir makyaj hilesine başvurulur. Makyaj hileleri aslında her an kullandığımız şeylerdir. Ancak bazen hatlarımızı daha dolgun ya da daha küçük göstermek isteriz. Genellikle de bu uygulamayı dudak bölgesinde yapmak isteriz. Dudaklarımız eğer dolgunsa ince ince ise dolgun göstermek isteriz. Bunun için de ufak makyaj hileleri yeterli olacaktır. Makyaj ile kalın dudak oluşturma işlemi için pek fazla malzemeye ihtiyacınız yok aslında. Her zaman kullandığınız malzemeler ile makyaj ile kalın dudak oluşturma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak normal makyajınızı yapın. Yani ne için hazırlanıyorsanız onun için makyajı yapın ve en sona dudaklarınız kalsın. Bu işlemi yaparken en önemli ayrıntı ise hata yapmamaktır. Çünkü makyaj ile kalın dudak oluşturma işlemi hata kabul etmeyen bir makyajdır. Bu sebeple çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Makyaj İle Kalın Dudak Oluşturma

Dudak Dolgunlaştırıcı Makyajın Püf Noktaları

  • İlk olarak yüzünüzü nemlendirin.
  • Dudaklarınız için de nemlendirici bir krem sürün.
  • Makyaj ile kalın dudak oluşturmak için ruj olarak seçeceğiniz renkler açık tonlar olmalıdır. Çünkü koyu renkler dudağı ince göstermektedir.
  • İlk olarak dudak çizginizin biraz üstünde bir çizgi çizin.
  • Bu çizgiyi elbette ki dudak kalemi yardımıyla yapın ve kullandığınız dudak kaleminin rengi sizin orijinal dudaklarınızın rengine yakın bir renk olsun.
  • Ardından dudakların dış hizasına biraz koyu bir renk sürün.
  • Dudaklarınızın ortasına doğru rujun renk tonunu iyice açın ve en sonunda en açık renk olan ruju sürün.
  • Normal dudaklarınızın çizgisiymiş gibi o çizdiğiniz çizgiyi de muntazam bir şekilde doldurun.
  • Eğer makyajı koyu bir renk ruj ile yapmak istiyorsanız aynı işlemi koyu renk ruj ile de uygulayabilirsiniz. Ancak bu sefer üzerine bir de parlatıcı sürmenizde fayda olacaktır.

Bu işlemler ile kolayca kalın dudak sahibi olabilirsiniz. Ufak bir makyaj hilesi ile görünmek istediğiniz tarzı yakalamak ve o kıvrımlara sahip olmak oldukça kolay. Yalnızca yapmanız ya da izlemeniz gereken adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde hataya yer vermeden yapmaktır. Çünkü makyajın içinde bu hemen belli olabilir ve bu da sizin hilenizi açığa çıkaracaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş