Limonlu Suyun Aklınıza Gelmeyecek Faydaları

Kadının Ajandasından size büyük tavsiye güne başlarken limonlu suyla başlamanız ve gün içinde de limonlu su tüketmeniz limonun içinde bulunan minerallerden ve çeşitli vitaminlerden faydalanmanızı sağlar. Limonlu su aynı zamanda alkali beslenmenin ilk adımlarından biridir. Hayat kalitenizin artmasını sağlayan değerli besinlerden biridir. Bu yüzden düzenli olarak tüketildiği zaman vücudunuzdaki etkiyi hissedeceksin. Limonlu suyun faydalarına beraber bakalım

Kilo Vermenize Destek Olur

Limonlu su iştahınızın azalmasına destek olur. Aynı zamanda en iyi diyet arkadaşı diyebiliriz. Araştırmalar limonunda bulunan polifenollerin kilo almayı önlemede destek olduğu belirtmektedir.

Öğünlerden önce bir bardak limonlu su içerseniz doymuşluk hissinizi artırır ve az yemenize yardımcı olur. Kahvaltılarınızda portakal suyu tercihi yerine limonlu su tüketmek hem sağlık açısından önemlidir hem de kalori olarak daha doğru bir tercih olur. Limonlu su hazırlamak için ılık su kullanmanızı tavsiye ederiz.

Limonlu Su İle C Vitamini İçin Önemlidir

C vitamini için biliyorsunuz turunçgiller en önemli kaynaklardan biridir. Bir fincan limonlu su içinde 26,6 mg c vitamini bulunmaktadır. C vitaminleri vücudumuz için güçlü bir antioksidandır aynı zaman hücreleri besler. Yeterli c vitamini alırsanız kanser yakalanma riskinizde azalır.

Hastalıklardan Korumaya Yardımcı Olur

İçerisinde bulunan c vitamini sayesinde bağışıklık siteminiz güçlenir. Bu da sizi hastalıklardan korumaya yardımcı olacaktır. Limonlu su enfeksiyon kapmanızı da azaltacaktır.

Sindiriminizi Kolaylaştırmanıza Yardımcı Olur

Limonlu suyunun faydalarına devam edecek olursak içindeki asitler sayesinde yiyeceklerin sindirimini kolaylaştırır. Suyun içine limon dilimleyerek tüketmenizi de tavsiye ederiz. Bu şekilde bir tüketim yaparsanız limonun kabuğunda ve hamurunda içeren lifin bazı faydalarından da faydalanabilirsiniz. Lifler bağırsaklara ve sindirime iyi gelmektedir.

Limonlu Su Susuz Kalmanızı Önler

Eğer az su içen biriyseniz mutlaka limonlu su öneririz size bu sayede gün içinde sizi daha çok su içmeye teşvik eder. Suya kattığınız limon suya aroma kattığınız için su içmek size çekici hale getirecektir.

Limonlu su

Genç Görünmenizi Sağlar

İçerisinde bulunan c vitamini sayesinde cildinizi korur. Kırışıklıkların azalmasını sağlar.

Potasyum Seviyesini Artırır

Potasyum büyük oranda meyve ve sebzelerde bulur sinir sisteminin korunması için gereklidir. Kas-sinir sisteminin uyum içinde olmasını sağlar. Bu yüzden limon potasyum açısından zengin bir kaynaktır.

Bağırsaklara İyi Gelir

Limonlu su bağırsaklarınıza ve karaciğerinize iyi gelecektir. Lavaboya çıkmasına yardımcı olur. Limonlu su içtiğinizde sıvı tüketimi artacağı için bağırsaklarda hareketlilik sağlar ve düzenli çalışmasını sağlar.

Böbrek Taşı Oluşmasını Engeller

Bildiğiniz üzere böbrek taşı oluşması susuzluktan olmaktadır. Ama limonlu su tükettiğinizde sıvı alımınız fazlalaşacağı için bu sorununda önüne geçmiş olacaksınız. Ayrıca limondaki asitler taşların bir araya gelmesini engeller.

Ağızdaki Bakterileri Önler

Limonlu su ağızdaki bakterileri azaltacağı için ferah bir nefese sahip olacaksınız. İçtikten sonra dişlerinizi fırçalamanızı tavsiye ederi limondaki asitin diş minelerinizi aşındırmasını engeller.

Metabolizmanızı Hızlandırmanıza Yardımcı Olur

Güne başlarken limonlu su ile başlarsanız metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olacaktır. Bu destek sayesinde sağlıklı kilo vermek için önemli bir adım atmış olursunuz. Tüm bu faydalardan yararlanmak istiyorsanız gün içinde 3 bardak suyun içine dilimlenmiş limon ekleyerek tüketiniz.

Paylaş