Kilo vermek için bazı besinleri diyetinize eklerseniz kilo kaybını hızlandırabilirsiniz. Nasıl sağlıklı kilo verebilirsiniz? Kilo vermenizi hızlandıracak yağ yakıcı besinler nelerdir?

Peyniraltı Suyu Proteini

Kaslarınız gelişmesini onarılmasını sağlar aynı zamanda kaslar, kalori yakmakta ve metabolizmanın hızlamanmasını sağlar.

Payniraltı Suyu Proteini

Tarçın

Kalori yakmak için tarçın diyet dostudur. Göbek yağlarınızı yakmayıda kolaylaştırır. Yiyeceklere lezzet katan tarçın metabolizmayıda hızlandırır. Tarçınlı su, tarçınlı kahve veya tarçınlı sütü ara öğünlerinizde tutabilirsiniz.

Tarçın

Hardal

Birçok insan bunu bilmiyor olabilir. Fakat hardal aslında en sağlıklı çeşnilerden biridir. İçinde ilave şeker bulunmaz ve antioksidanlar tarafından zengindir. Hardalın maddesi olan zerdeçal da kanserle savaşan güçlü bir maddedir. Hardalın kilo vermedeki rolü ise, tüketildikten 30 dakika sonra metabolizmayı arttırır.

Hardal

Ceviz

Ceviz genel olarak açlığı yatıştırabilir ve tok tutar. Bunun nedeni ise beyinde bulunan açlık kontrolüne bağlı bir alanı harekete geçirebilmesidir. Ayrıca, omega-3 yağ asitleri vücudumuzu daha hızlı yakar.

Ceviz

Tatlı patates

Tatlı patatesler açlığı gidermeye ve kilo vermenize yardımcı olur. Tatlı patatesle ile ilgili ilginç olan asıl şey ise, açlığı gidermeye yarayan liflerle dolu olmalarıdır.

Tatlı Patates

Yumurta

Kahvaltıda yumurta yemek, birkaç nedenden dolayı bizim için çok iyidir. Metabolizmayı artıran antioksidanlar, D vitamini ve kolin bakımından zengindirler. Protein açısından zengin bir kahvaltı, kişide tokluk hissi bırakır.

yumurta

Avokado 

Açlık hissinizi yatıştırabilen mükemmel bir meyvedir. Ayrıca lif ve doymamış yağlar bakımından zengindir.

avokado

Ispanak

Herkes ıspanağı sevmeyebilir. Ancak ıspanak bizim için harika bir besindir. Düşük kalorili ve yüksek besleyicidir, bu da kilo vermenizi sağlar.

ıspanak

Greyfurt

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş