Diyet denince akıla ilk gelenlerden biri de kuşkusuz detokslardır. Hele ki kışın alınan kilolar yaza doğru gözünüze batmaya başlamışsa! Zayıflamak bazen yorucu ve külfetli olabilmektedir. Hatta bazen yüksek meblağlar harcamayı da beraberinde getirmektedir.

               Nane-limon detoksunu bilenler için kilo vermek bu kadar göz korkutucu ve can sıkıcı değildir. Ayriyeten limon ve nanenin sağlığa olan faydaları yüzyıllardır bilinmekte, gerek kocakarı tarifi diye adlandırdığımız, eskilerin tecrübe, bilgi ve deneyimleriyle elde ettiği kürlerde olsun, gerek ilaç firmalarının ve modern tıbbın alanlarında olsun, sıklıkla karışımıza çıkan vitamin depolarıdır.

Nane-Limon Detoksu Nasıl Hazırlanır?

Gerekli malzemeler:

- 2,5 Litre su

-1 adet orta boy büyüklükte limon

-7-8 yaprak taze nane

-1 adet salatalık. (isteğe bağlı olarak)

               Limonu ince ince dilimleyip naneyle birlikte suya atmanız ve bir gün dolapta bekletmeniz detoksunuzun hazır olması için yeterlidir.  Göbek eritmek ve güvenle kilo vermek isteyenler için biçilmiş kaftandır. Ayrıca tadı oldukça lezzetli olduğundan sizi içmekte zorlamayacaktır.

Nane Limon Detoksu

Nane - Limon Detoksunun 10 Faydası:

Bu detoksta faydaları saymakla bitmeyen 3 malzeme kullanımı.

1- Kilo vermekte yardımcı olur

2- Nane de limon da C vitamini bakımından oldukça zengindir.

3-Ayrıca limonun ciltte olan olumlu etkileri de göz ardı edilemez.

4- Nane bronşları açtığı gibi nefesinizi de tazeler.

5-Ferahlatır.

6-Ödem sökme etkisi altında hafifleme hissi yaratmaktadır.

7- Karaciğer temizlenmesinde önemli bir yer tutmaktadır.

8- Ph değerlerinizi dengeler.

9-Bağışıklığınızı güçlendirir.

10-Vücudun yağ tutmasına engel olan hatta yağlanmayı azaltan ve vücuttan zararlı maddeler atan antioksidan bulunmaktadır.

Bütün bunların yanında hayat kaynağı olan ve vücudumuzun %70'ini oluşturan suyun faydalarının eklendiğini de hatırlatmakta fayda var.

 

               Detoksun başlı başına göbek eritme ve doğru bir şekilde zayıflama için çok etkili olsa bile  tek başına diyet sayılmamaktadır. Yani bütün işi detoksa bırakmak doğru değildir. Yeme- içme artı hareket de elbet eklenmelidir

               Kadının Ajandası küçük bir hatırlatma: Kendini sevmek; kendine değer vermek ve şımartmakla başlar. Siz siz olun diyet yapmanın bir yatırım olduğunu ve sağlıklı vücudun sizi birçok hastalıktan koruyacağını unutmayın. Kilo vermek (ideal kiloya ihtiyacınız) kullanın sevmek ve kendinizle barışık olmanın yollarından oluşur.

Paylaş