Kiloları ile başı dertte olan herkesin uyguladığı tek yöntem ekmek, pilav ve makarnayı hayatımızdan çıkarmaktır. Ancak sadece karbonhidrat yüklü besinleri hayatımızdan çıkarmak ve bu şekilde kilo vermeyi beklemek diyet sırasında yapılan en büyük hatalardan biridir. Karbonhidrata veda etmek ve hayatımızdan tamamen çıkarmak metabolizmamızın yavaşlamasına ve kilo verme isteğinde olan vücudun kilo almasına neden olacaktır.

Günlük beslenme şekillerimizde baş besin maddemiz karbonhidratlardır. Uzmanlar tarafından önerilen diyet listelerinde hayatımızdan ekmek veya makarnayı çıkartmamız önerilmemektedir. Kendi kendimize zayıflamak için yaptığımız diyetlerin en başında ise direk hayatımızdan ekmek ve makarnayı çıkartmak gelir. Karbonhidrata veda etmek, un, şeker ve tuzu hayatımızdan tamamen çıkarmak kilo vermek yerine vücudun zayıf düşmesine neden olur.

Ä°lgili resim
Karbonhidratı hayatımızdan çıkarmak yerine şeker ve unun siyah olanını tercih etmemiz gerekir. Siyah un ve siyah şeker kepekli malzemeden yapılmaktadır. Kepekli malzemeler ise sindirim sistemimizin daha hızlı ve daha kolay çalışmasına yardım edecektir.

Paylaş