Kalıcı Makyaj Nedir?

Intradermal Pigmentation (Cilt içine iğne ile boya aktarım tekniği)
Intradermal Pigmentasyon doğal renklerin mikro enjeksiyon yöntemi ile cildin altına verilmesi işlemidir. Estetik ve kozmetik dünyasında adeta bir devrim yaratan bu uygulama tıbbi olarak da onaylanmıştır. Bu uygulama kaş, eye-liner ve dudak konturu gibi kozmetik işlemlerin kalıcı bir makyaj şekline gelmesi işlemi olup, aynı zamanda vitiligo, alopecia hastalarında, karında ve vücudun diğer bölgelerinde oluşan çatlaklarda, yara ve ameliyat izlerinde, ameliyat sonrası meme başı onarımında da çok çokl iyi sonuçlar veriyor.

Kalıcı Makyaj – Dudaklar

Kalıcı makyaj uygulaması ile dudağın şeklinde, dudağın boyutlarında ve renginde çok başarılı ve doğal değişiklikler yapılabilmektedir. Bu işlemde kullanılan renkler dudak renginizle aynı ya da bir ton koyusu olabilir. Ancak kişi eğer daha da belirgin bir dudak rengi istiyorsa bu da sağlanabilmektedir.

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj – Kaşlar

Bu işlem sayesinde seyrelmiş, kısmen ya da tamamen dökülmüş kaşlarınızın yerine oldukça doğal ve dolgun bir görüntü sağlayabilirsiniz. Kalıcı makyaj kaş uygulaması sonrasında artık her gün kalem ile kaşlarınızı boyama zahmetinden kurtulmuş, istediğiniz zaman yüzebilne, spor yapabilen ,stediğiniz her yerde yüzünü rahatlıkla yıkayabilen bir kadın olursunuz.

Kalıcı Makyaj

Eye-Liner

Kirpiğinizin başından sonuna kadar göz kapağınızın içinden doğru yapılan bu uygulama kirpiklerinizi çok dolgun ve uzun gösterir. Bu uygulamayı erkekler de çok fazla tercih etmektedir, çünkü çok doğal bir görünüme sahiptir. Çizgi rengini siyah ya da cilt renginize uygun olarak seçebilirsiniz. Kontak lens alerjisi veya makyaj malzemelerine alerjisi olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir uygulamadır.

Kalıcı Makyaj En Çok Kimlerin İşine Yarar?

  • Görünümüne önem veren erkekler kullanabilir.
  • Makyaj yapmak için çok vakit bulamayan veya vakit ayıramayanlar için
  • Kozmetik ürünlerine alerjisi olan insanlar
  • Kemoterapi tedavisi gören ve fizik açısından makyaj yapamayan kişiler
  • Aktif spor yapan insanlar
  • Çalıştıkları ortamın makyajın akmasına çok uygun olan insanlar
  • Cilt lekeleri olan ve cildinde iz kalmış kişiler
  • Yüzlerinde asimetri sorunu olanlar
  • Vitiligo, alopecia hastaları

Kalıcı Makyaj uygulaması ile ilgili en çok merak edilenler ;

Acı duyar mıyım?

Lokal anestezi uygulandığı için bir acı hissi duymazsınız.

İstediğim renkleri seçebiliyor muyum?

Tabikide, çok geniş bir renk yelpazesinden istediğiniz renkleri seçebiliyorsunuz.

İşlem başladıktan sonra renk değiştirme yapılabilir mi?

Evet, yapabilirsiniz. Size uygulanacak anestezi lokal olacağı için, işlemi yapan uzman kişi ile sürekli irtibatta kalıyor olacaksınız.

İşlem bittikten sonra iyileşme dönemi ne kadar sürecek?

İşlemden sonra ciltte hafif kızarıklık, hafif şişme olacak ancak çok kısa sürede kaybolacaktır. Uygulamadan sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Cildin iyileşmesi için gereken süre 2 haftadır. Bu dönemde renk %20, %30 oranında açılabilir. Bu normaldir. Hastalardan genellikle 4 hafta sonra rötuşa gelmeleri istenir. Cilt altına verilen pigmentin tam olarak rengini bulması 6 hafta kadar sürer.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Dayanır?

Gençlerde 2, orta yaşlılarda 4 yıl kadar dayanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş