Hızlı Kilo Verdiren Zayıflama Çayları

Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız hızlı kilo verdiren zayıflama çayları ile diyetinize destek olabilirsiniz. Yağ yakmanıza yardımcı olup ödeme atmanıza destek olacak bu çayları kadının ajandası olarak bir araya getirdik.

Tabi bu zayıflama çaylarını tüketirken yediğimize içtiğimize dikkat etmek çok önemlidir. Bol hamur işi tüketip bu çayları tüketmek size etki etmeyecektir. Zayıflamak için tüm etkenlerin bir arada olması gerekmekte. Hem egzersiz hem de yediğiniz besinlere dikkat ederseniz. Bu zayıflama çayları size hızlı kilo vermeniz için destek olacaktır.

Şimdiden afiyet olsun sizlere

Tarçın Çayı

Tarçın Çayı

Tarçın çayı kan şekerinize yardımcı olup iştahınızı bastıracaktır. Vücut sıcaklığını yükselteceği için metabolizmanızın hızlanmasını sağlar bu nedenle daha fazla kalori yakarsınız. Bu çayı hazırlarken sadece tarçın kullanabilirsiniz ya da diğer hazırladığınız çaylara toz veya çubuk tarçın ekleyebilirsiniz. Tarçın çayı kilo kaybınızı hızlandırır ve bağışıklık artırır.

Tarçın Çayı Nasıl Yapılır?

Tarçın çayı için tarçın kabuğu veya tozu ille yapılmaktadır. Diğer bitkisel çaylarda aynı tarzda yapılır. Hazırlama süresi 5 dakikadır

Toz Tarçın Kullanacaksanız:
1 Tatlı Kaşığı Toz Tarçın
1 Su Bardağı Kaynar Su
Suyu kaynatınız ve toz tarçını içerisine ekleyiniz hafifçe karıştırınız. Demliğin kapağını kapatın ve 3 dakika bekleyiniz sonrasında içebilirsiniz

Çubuk Tarçın Kullanacaksanız:
1 adet tarçın çubuğu 250ml kaynar suyun içerisine ekleyiniz. 10 dakika kadar bekleyiniz. Sonrasında tarçını çıkarıp tüketebilirsiniz isteğe göre sütle de tüketebilirsiniz.

Tarçın Çayının Faydaları

Kan şekerinizi sabit tutmanıza yardımcı olur. Kalp sağlığını destekler. Kilo kaybına teşvik eder.
Antioksidan deposudur
Bağışıklığı artırır.
Kan şekerinin seviyesini korur.
Kap sağlığını destekler.
Kanserin önlenmesine yardımcı olur
Kilo kaybınıza yarımdı olur.
İltihabı azaltır
Beyin fonksiyonlarını korur

Çaylara Ek Zayıflama Kürü de Tüketebilirsiniz

Maydanoz Çayı

Ödem Söktüren Maydanoz Çayı

Maydanoz çayı vücuttaki ödemi yani fazla suyun atılmasında size destek olur. Sindirim sisteminizi de hızlandırır. Ödemin giderilmesinde büyük rol oynayan maydanoz çayı aynı zamanda böbrekteki taşlarında atılmasına yardımcı olacaktır. Maydanoz çayını tüketirken dikkat etmeniz gereken nokta ise idrar sökücü ilaçlarla tüketmemeniz gerekiyor.

Antioksidan içeren zengin bir bitkidir. Hastalıklardan korunmak içinde size destek olur meme kanseri riskini düşürmede de etkilidir.

Maydanoz Çayı Nasıl Yapılır?

Çaydanlığın içerisine ya da küçük tencereye kaynayan suyun içine maydanozları dalları ile birlikte atınız. 3-4 dakika kaynamasınız bekleyiniz. Kaynama süresi dolunca altını kapatınız ve sonrasında maydanoz suyunu süzünüz. Birkaç damla limon suyu ile birlikte tazeliğini yitirmeden tüketebilirsiniz. Kilo vermek için maydanoz çayını vazgeçilmezdir.

Zencefil Çayı

Mide Dostu Zencefil Çayı

Zencefil çayı sadece metabolizmayı hızlandırıp kilo vermenizi sağlamaz bunun yanında mide dostudur. Bulantınız varsa azaltır sindirimi de kolaylaştırır.

Zencefil Çayı Nasıl Yapılır?

Bir parça taze kök zencefili 1 bardak suyun içerisine atınız ve içerisine bir elmanın çeyreğiniz rendeleyiniz. Bu karışımı 10 dakika süresince kaynatınız sonrasında zencefil çayımız hazır içerine limon sıkarak tüketebilirsiniz. Bu çayı isterseniz karanfille ya da tarçınla tatlandırabilirsiniz.

beyaz çay

Beyaz Çay İle Zayıflama

Diyet listelerin gözdesi diyebiliriz. Hem antioksidandır hem de kilo vermeye yardımcı olur yağ yakımını hızlandırır. Aynı zamanda sizi güzelleştirir diyebiliriz. Dişlerinizi güçlendirip kötü nefes kokusunu önler. Kemiklerin güçlenmesini sağlar ve damar tıkanıklığının önüne geçer. Yağın depolanmasını önleyen beyaz çayı günde 3 kez tüketebilirsiniz.

Beyaz Çay Nasıl Yapılır?

200ml suyun içine 1 yemek kaşığı yaprağını atınız ve su kaynayana kadar bekleyiniz. Su kaynayınca altını kapatınız ve sonrasında 1-2dakika bekleyiniz. Lezzetli olması için suyun üzerine beyaz çay yapraklarını döküp beş dakika bekleyiniz ve sonrasında tüketiniz.

Mate çayı

Metabolizmayı Hızlandıran Mate Çayı

Araştırmalara göre mate çayı içen biri içmeyenlere oranla %40 daha fazla kilo vermektedir. Fazla kalorilerin takılmasında etkili olan mate çayı metabolizmayı hızlandırmaktadır. Tokluk hissini de uzatmaktadır. Diyet yapıyor ve kilo vermek istiyorsanız listenizden eksik etmeyiniz.

Mate Çayı Nasıl Yapılır?

Mate çayı aktarlarda paket olarak satılmaktadır bu yüzden yapılışı da çok pratiktir. Demleme usulü çay demler gibi hazırlanmakta. 1 fincan kaynamış su içerisine 1 tatlı kaşığı mate çayı ilave ediniz. Demlenmesini bekleyiniz ve sonrasında süzüp tüketebilirsiniz. İsterseniz tarçın ekleyerek te tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay

Ve Olmazsa Olmaz Yeşil Çay

Diyet deyince ilk akla gelen çaylar arasında yeşil çay vardır. Bunun nedeni kafinle metabolizmayı hızlandırır bu de vücuttaki yağı azaltmaya yardımcı olur. Yeşil çayı içenle içmeyenler kıyaslandığında içenlerin daha fazla kilo verdiği gözlemlenmiştir.

Yeşil Çay Nasıl Yapılır?

1 bardak kaynamış suyun içerine yeşil çayı atınız. Daha kuvvetli olması için içerisine tarçın limon atarak demleyebilirsiniz. Sonrasında afiyetle tüketiniz.

Biberiye Çayı

Spordan Önce Mutlaka Biberiye Çayı

Kan dolaşımını arttırır enerji verir. Bu nedenle daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Diyet yaparken listenizde bulundurunuz ama günde 1 kereden fazla tüketmeyiniz

Biberiye Çayı Nasıl Yapılır?

Aktardan biberiye çayını kolaylıkla temin edebilirsiniz.

1 bardak kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı biberiye yapraklarını koyunuz ve 10 dakika dinlendirdikten sonra tüketebilirsiniz.

Afiyet Olsun Zayıflama Çaylarını Tüketirken Fazlaya Kaçmamanız Gerektiğini Unutmayınız.

Paylaş