Kilo vermek korkulu rüyanız olmasın tabi disiplin düzen gereken bir iş bu biraz sabırlı olup düzenli ve sağlıklı beslenirseniz işiniz kolay olur. Kilo veriken göbek eritme engeline takılabilirsiniz siz de ama bunun için gerekli yöntemleri uygularsanız hızlı ilerleyebilirsiniz. Kadının Ajandası olarak bugün sizlere Göbek Eritmek İçin En Etkili 5 Yöntemi paylaşacağız.

Kilo verme göbek eritmeye diyet olarak bakmayınız. Diyet yerine sağlıklı beslenmeye odaklanıp psikolojik olarak kendinizi rahatlatınız ve keyfini sürerek kilolarınından göbek yağlarınızdan kurtulun. Birazdan sizlere bahsedeceğimiz konuları not alıp hayatınızda uygularsanız göbeksiz bir hayata merhaba diyebilirsiniz. Diyet blog sayfamızdaki diğer paylaşımlarada bakmayı unutmayınız ama :)

Göbekten Kurtulmanın İlk Adımı: Şekerden Uzaklaşmak

Şeker Göbek

Şekeri hayatınızda kesinlikle çıkarmanız gerekmekte. Bu olaya sadece kilo verme zayıflamak olarak bakmayınız. Şekeri bırakmanız kilo verirken ve koruma sürecinde de gerekli. İçerisinde bolca şeker bulunan içecekler, meyveli sodalar, meyve suları, gazlı içekler ve enerji içecekleri gibi şekerli içeceklerden uzak durmanız gerekmekte.

Fazla miktarda şeker kullanımı karaciğerinizde birikir. Karaciğer fazla şekerle baş edemeyince bunu yağa çevirecektir dolayısıyla şeker doğrudan göbek bölgenizde yağ olarak karşınıza çıkacaktır.

Protein Tüketin!

Kilo verme ve göbek eritme esnasında kesin sonuç almak istiyorsanız daha fazla protein tüketin.

Protein kilo vermede kilit anahtarlardan biridir. Eğer bu konuda kararlıysanız beslenme programınızda mutlaka protein olmalı. Metabolizma hızlandırmanıza ve kilo vermenize yardımcı olacaktır. Şunu da eklemeliyiz ki kaliteli protein tüketen kişilerin göbek bölgesinde daha az yağlanma olmakta. kilo vermek isteyenlerin beslenme programları tipik olarak kalori kısıtlamasını içeriyor. İşte bu kalori kısıtlaması da aslında kas kaybına sebep oluyor. Burada da elbette protein, devreye giriyor. Zira kaloriyi azaltıp protein alımını artırdığınızda kas kaybını önlemiş olacaksınız.

Karbonhidratlı Yiyeceklere Dikkat Ediniz!

Karbonhidrat kısıtlanması göbek eritme kilo veme süresinde önemlidir. Ekmeği kesmekten bahsetmiyoruz ama burada doğru ekmeği kullanmakta önemli tabi. Karbonhidratlı yiyeceklere dikkat ederseniz vücudunuzda ödem oluşmaz böylelikle tartıda daha güzel sonuçlar alırsınız ve moraliniz bozulmadan ilerlersiniz.

Lifli Yiyecekler Tüketiniz!

Lifli yeiyecekleri tercih ettiğinizde toklu süresi artacaktır. Böylelikle aşırı yeme hissinin önüne geçeceksiniz. Buda kilo verme konusunda sizi bir adım daha ileriye taşıyacaktır.

Bolca sebze ve meyve tüketimi lif ihtiyacınızı karşılar. Lifli yiyecekler sayesinde sindirim sisteminde kalın bir jel haline gelir bu da daha uzun süre tok kalmanızı sağlar. Suda çözünebilen lifler Yulaf kepeği, yulaf ezmesi, pişmiş ya da kahvaltılık gevrek biçimindeki arpa gibi tam tahıllar, Kuru erik, armut ve narenciye meyveler, nektarin, şeftali, elma, muz ve böğürtlen, Sarı veya yeşil mercimek, fasulye, nohut gibi baklagiller, Brokoli, brüksel lahanası, havuç gibi sebzeler.

Düzenli Egzersizlerle Metabolizmanızı Hızlandırın!

Egzersiz diyet

Sağlıklı beslenmeyi uygularken amaç kilo vermekse işin içine mutlaka egzersiz katmanız gerekmekte. Bunların başında tabi ilk olarak yürüyüş gelmekte. Günlük 10000 adım hedeflerseniz metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olursunuz. Kadının Ajandası diyet uygulamamızı indirerek egzersizlerden destek alabilirsiniz. Spor ve egzersizler kilo vermede büyük etkendir. Kan şekerinizi dengeler göbek eritme konusunda size destek olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş