Göbek Eritmek İçin Neler Yapılmalı? Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? Göbek Yağları En Hızlı Nasıl Erir? Bu gibi soruların cevaplarını Kadının Ajandası olarak sizlerle paylaşacağız.

Zayıflamak için günler, aylar belki de yıllardır uğraşanlardan mısınız? Bütün uğraşlarınıza rağmen kilo veremiyor göbek eritemiyorsanız. Ne kadar göbek eritme yöntemi uyguladıysanız kurtulamadıysanız onları bir kenara koyunuz. Kadının ajandası olarak sizlere tüm desteğimizi vereceğiz.

Göbek Yağı Nasıl Erir?

Göbek yağı eritmek, vermek istediğiniz kiloyu uzun zamandır taşıyorsanız bunlardan kolayca kurtulamayacağımızı belirtmek isteriz ama imkansızda değil tabi ki. Fazla kilolarımız inatçı kirler gibidir. Bu kilolarımızda kurtulmak istiyorsak biraz fazla çitileyeceğiz ki kirlerden kurtulduğumuz gibi bu göbek yağlarından da kurtulalım. Doğru adımlarla doğru bilgilerle ilerlerseniz fazla kilolarınızdan kurtulur göbek eritme hayalinize kavuşabilirsiniz.

Göbek eritmenin tek başına olmayacağını belirtmek isteriz. Çünkü bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. Bölgesel hareketler tabi ki vardır ama bu bölgesel zayıflama olarak algılanmaması gerekmekte. Bölgesel hareketler o bölgenin kas gelişimini artıracaktır. Bu bölgelerde hareket yaparken tüm vücudumuzda yağ yakmaya başlarız. Bu yüzden göbek yağı eritme hareketleri yerine nasıl tüm vücutta yağ yakarız bunu nasıl sağlarız bunları sizlerle paylaşacağız.

Karın egzersizlerinin bazılarını da eklediğimiz bu yöntemler sayesinde hızlı kilo verme ve yağ yakma değil tüm vücudunuzda hissedeceğiniz bilgiler paylaşacağız. Bu hareketleri yaptıkça yağ eritip göbek eritme hayalinize kavuşacaksınız.

Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek Eritme Yöntemleri

Size vereceğimiz göbek eritme yöntemleri uyguladığınız sürece vücudunuz yağ yakacak göbeğinizi eriteceksiniz. Özellikle göbel bölgesinde yağ yakıp bu kaybı gözle görecek motivasyonunuzu artıracaksınız. Yağ yakma hareketleri etkili diyet listeleri uygulayıp başarısız olmuşsanız aşağıda belirteceğimiz bilgileri uygulamadığınızı gösteriyordur.

  1. Bol Bol Su Tüketiniz

Su içmek vücudunuz için her zaman önemlidir. Yağ yakarken susamış olmayı kesinlikle beklemeyiz düzenli aralıklar su içmek önemlidir. Örneğin yarım litre suyuz bir defada içmek yerine 45 dakika aralıklar birer bardak içmek vücudunuza daha faydalı olacaktır. Günde 2-3 litre su tüketmemiz gerekiyor bunu zamana yaydığınız zaman vücudunuz daha etkili kullanacaktır. Tabi vücudunuz kilolunuza vücudunuzun yapısına göre daha fazla su isteyebilir. Yoğun bir terlemeniz varsa daha su tüketmeniz gerektiğinizde unutmayınız.

Su içmek zayıflatır mı diye hep sormuşuzdur. Tabi ki vücudunu genel bir ihtiyacıdır su, bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirir besinlerin içerisindeki yararlı etkilerin üst düzeye çıkmasını sağlar. Yemeklerden önce bir bardak su içmenizi tavsiye ederiz. İçeceğiniz su açlık hissini bastıracaktır yemeğe tok başlanmasına destek olacaktır.

Su içmek ayrıca vücudumuzdaki atılması gereken toksin maddelerin atılmasını sağlar.

  1. Sağlıklı Yağlar Tüketin

Vücudumuz faaliyetlerine devam etmesini için yağlara da ihtiyaç vardır. Tabi bu yağları tercih ederken mutlaka sağlıklı yağlara başvurmalıyız. Bazı vitaminlerin vücudumuzda kullanabilmesi için hatta beyin gibi önemli organlarımızın korunabilmesi çalışabilmesi için sağlıklı yağlar temel ihtiyaçlarımızdandır.

Sağlıklı yağlar kilo vermenizi sağlayacak etkenler arasındadır. Bu yüzden yağlardan tamamen uzak durmak yanlış olacaktır. Peki sağlıklı yağlar nelerdir onlara beraber bakalım.

Avokado; 100 gram avokado size 15 gram yağ sağlamaktadır. Sağlıklı yağ bu meyvenin ana maddelerinden biridir. Ayrıca vücudunuza da enerji verir

Kuruyemişler; hem iştahınızı kontrol altına almasını sağlar hem de kaslarınıza, kalbinize ve eklemlerinize faydalı olan sağlıklı yağları içerir

Tohumlar; birçok tohum omega 3 ve E vitamini içermektedir. Tok kalmanızı sağlar sindirim sisteminizi çalıştırır. Keten, chia, kabak, susam, çemen otu, ayçiçeği

Yağlı Balık; Balıklar sağlıklı yağlar arasında yer alan besinlerdir. Ayrıca proteinde içerirler. Somon, sardalya, tuna, ringa, kılıç balığı, uskumru, alabalık, morina

Yumurta; diyetin olmazsa olmasıdır. Fosfor, potasyum ve A vitamini gibi besin maddelerini de içerir. Süper gıdaların arasında yer almaktadır yumurta

Baklagiller; Konu sağlıklı yağlar olunca baklagilleri saymadan olmaz tabi ki. Soya gibi çeşitlerinde 100 gramda yaklaşık 16-18 gram sağlıklı yağ bulunmaktadır. Bezelye, mercimek ve nohut gibi besinlerde de sağlıklı yağ vardır.

  1. Egzersiz Öncesi C Vitamini Tüketiniz

Egzersiz öncesi C vitamini almak daha çok yağ yakmanızı sağlamaktadır. Kanınızdaki C vitamini azalırsa özellikle bel çevresi yağ artışı olmaktadır.

  1. Kardiyo Yerine Ağırlık Çalış

Eğer daha kısa zamanda yağ yakmak istiyorsanız ağırlık çalışmalarını da egzersizleriniz arasına almalısınız. Tamamen kardiyodan vazgeçin demiyoruz tabi ki ama daha etkili olması için ağırlık çalışmaları şarttır. Kardiyo size hareket halinde kalori yaktırır. Ağırlık çalıştıktan sonra da yağ yakmaya devam ederisiniz Antrenmanların sayesinde yağ yakımı ve zayıflama daha fazla etkili olacağını siz de göreceksiniz.

  1. Proteinli Besinlerle Beslenin

Vücudumuzun en temel ihtiyaçlarından biridir protein. Proteinsiz bir diyet zayıflama düşülemez. Çünkü bu çok sağlıksız olacaktır.

Proteinler size kilo vermede yardımcı olacaktır. Açlık hissi olmamasını sağlayacaktır. Bu sebeple her gün protein oranı yüksek besinler almalısınız.

Paylaş