Göbek Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

Göbek eritmek kilo vermek isteyenler genelde diyetisyene gidip göbek eritmek için başvurur ya da bazılarımız spor yaparak göbeğini eritmeye çalışır. Peki göbek nasıl eritilir? Göbek eritmek için neler yapılmalıdır? Hangi besinleri nasıl tüketmeliyiz? Dümdüz bir karına sahip olmak için yapılması gerekenler nelerdir? İşte bu soruların cevaplarını Kadının Ajandası olarak sizler için bir araya getirdik.

Güne Yulaf Ezmesi İle Başlayınız

Bir kase yulafla ezmesi ile güne başlayınız. Kahvaltılarınızda yuflaf ezmesine yer verin diyet menünüzün olmazsa olması olsun. Yulaf ezmesini sütle veya yoğurtla karıştırarak yiyebilirsiniz. Bir porsiyon yulaf ezmesinde 8 gr lif ve 12 gr protein bulunmaktadır. Yulaf ezmesi sizi uzun süre yok kalmanızı sağlayacaktır. Taze meyvelerle beraberde yulaf ezmesini tüketebilirsiniz.

Avokadoyu Beslenme Programınıza Alın

Yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız avokadoyu beslenme programınıza alınız. Avokado omega-9 yağ asitleri açından çok zengindir. Metabolizmanızı hızlandırmanızı sağlar bu besinle yağ yakmayı kolaylaştırırsınız. Göbek eritmek için diyet listesinden eksiltmeyin deriz.

Siyah Pirinci Diyet Listenize Ekleyin

Haliyle bir çoğumuz beyaz pirinç tüketmekteyiz. Beyaz pirinci bir kenara bırakıp artık siyah pirinci diyet listenize ekleyiniz. Araştırmalara göre siyah pirinç bir kaşık yaban mersininden daha fazla antioksidana sahiptir. Aynı zamanda lif ve e vitamini açısından da zengindir. Beyaz pirince göre daha az yağ depolarsınız. Bu yüzden siyah pirinci diyet listenize eklemeyi unutmayınız.

Elma Sirkesi Kullanın

Elma sirkesinin yağ yakıcı özelliği vardır. Göbek yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Tabi fazla tüketmemekle beraber suya katıp tüketmeniz gerekmektedir. Midenize zarar vermemesi için tüketim miktarına dikkat ediniz. Düzenli sirke kullanan kişilerde yağ oranında düşüş olduğunu gözlemlenmiştir. Bu yüzden elma sirkesini de diyet listemize eklemeyi unutmayalım.

Yağ Yakıcı Ananası Unutmayın

Düşük kalorisi olan ananası atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. Magnezyum, kalsiyum, potasyum kaynağıdır. Aynı zamanda A, B ve C vitaminlerini de içerir. Fırında ve çiğ olarak tüketebilirsiniz. Mükemmel bir yağ yakıcıdır. Göbek eritme listenizde mutlaka bulunmalıdır.

göbek eritme

Bol Egzersiz Yapınız

Sadece diyetle göbek eritemezsiniz maalesef. Diyetinizi desteklemek için egzersizleri de hayatınıza almalısınız. Belki yoğun bir tempoda çalışıyor olabilirsiniz. Spor salonlarında zamanınız olmayabilir ama evde de egzersiz yapabilirsiniz. Günlük 45-60 dakika evde zaman ayırsanız. Göbek eritmenize büyük katkı sağlayacaktır. Kadının ajandasında evde yapabileceğiniz egzersizlere ulaşabilir bunları uygulayabilirsiniz. Göbek yağlarınınız erimesine yardımcı olacaktır.

Çiğ Sebzeler Tüketiniz

Sebzelerin ne kadar yararlı olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Peki bazı sebzelerin çiğ tüketildiğinde göbek eritmede ne kadar etkili olduğunu biliyor musunuz?  Salatalık, havuç, karnabahar, brokoli gibi sebzeleri çiğ olarak gün içinde tüketebilirsiniz. Bunun sayesinde göbek çevresindeki yağlardan erkenden kurtulabilirsiniz.

Yeşil Çay Tüketiniz

Yeşil çay tüketirseniz yağ yağmanızı hızlandırırsınız. Günde en fazla 2 bardak yeşil çay tüketiniz.

Detoks Sularını Hayatınıza Alınız

Yağ yakmak için tabi ki su tüketmeniz gerekmekte. Gün içerisinde en az 8 bardak su içmeniz gerekmekte. Bu sulara ek detoks sularını da günlük yaşamınıza alırsanız göbek eritme diyetini hızlandırırsınız. Kadın ajandası detoks sularına buradan bakabilirsiniz.

 

Paylaş