Fokuslu Ultrason (Ultraskin) Nedir ?

Ultraskin (fokuslu ultrason) ile cilt gençleştirme teknolojisi, cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış, ses dalgaları kullanılarak kollajen üretiminin harekete geçmesi ile birlikte ciltte yenilenme, sıkılaşma ve toparlanma sağlayan bir tıbbi uygulamadır.

Daha genç bir görünüme kavuşmak için, tıp bilimi bizi her gün yeni bir yöntemle tanıştırıyor. Ancak çağımız insanı artık az zaman ayırdığı ama etkili ve sonrasında sosyal hayatına hemen dönebileceği ve işlem sırasında ağrı sızı olmayan, konforlu uygulamaları tercih ediyor. İşte ultraterapiler ile bu mümkün.

Ultraskin tedavisi ile; çene bölgesinde oluşan gevşeklik ve sarkmalar, çene çizgisi kaybı, yanak sarkması ve ağız köşelerinin aşağı dönmesi, kaşlarda düşüklük, boyun ve göz çevresinde sarkma gibi cilt yüzeyinde oluşan problemler giderilmektedir.

Cilt genleştirmede kullanılan lazer cihazları cildin belirli bir derinliğinin altına inemezler. Ultraskin tedavisi ise cildin 4,5 mm altındaki fasya dokusuna ulaşır. Fasya dokusu cilt germe ameliyatlarında cildi toparlamak ve şekillendirmek için müdahale edilen bir bölgedir. Ultraskin tedavisi, cildin altına odaklanarak fasya dokusunu küçülten ısı alanları oluşturur. Fasya dokusundaki küçülmeler sayesinde işlemden hemen sonra cildin sarkmış alanları toparlanmaya başlar. Ultraskin tedavisi cildin en alt dokularına kadar inebildiği için diğer lazer ve radyofrekans yöntemlerine oranla daha fazla sıkılaşma sağlar. Yüz ve boyun bölgesinde sarkmalar meydana gelen, kaş düşüklüğünden ve çene çizgisindeki gevşemeden şikayeti olan kişiler ultraskin (fokuslu ultrason) yöntemini tercih edebilir.

Paylaş