En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Nasıl Yapılır?

Hava sıcaklıkları yavaş yavaş artmaya başlıyor. Havanın bu durumu bir çok kişiyi fazla kilolarıyla alakalı sıkıntılarına çözüm bulmaya itiyor. İnsanların kilo fazlalıklarından hemen kurtulma çalışmalarına girmesine sebep oluyor. Siz de bu olayların içindeyseniz atlamamanız gereken konu diyetlerle verilen kiloların yağdan gittiğidir. Bu durumun aksi yaşanırsa kaybettiğiniz kiloları tekrar almanız mümkün. Peki, en hızlı kilo verdiren diyet nasıl yapılır?

Mevsim geçişleri esnasında vücudumuzda ödem birikmesi görülmektedir. Bu geçişlerde vücudumuz sıvıyı hapsetmektedir. Sıvının hapsolması sebebiyle ellerimizde, ayaklarımızda ve göbek çevresinde fazlasıyla şişkinlik oluşabiliyor. Vücuttaki bu hapsolan ödem sorunlarında ilk yapmamız gereken şey tuz kullanımını azaltmaktır. Tuz kullanımımızı günlük olarak 4 ila 5 gram arasında seyrettirmemiz gerekir. Yemeklerinizi tatlandırmaksa niyetiniz baharatlar büyük yardımcınız olacaktır. Bunlarla beraber diyet sırasında ödem atıcı çayları da kullanabilirsiniz. Ödem atıcı çaylardan olan yeşil çayı tansiyon sıkıntınız yoksa gün içinde kullanabilirsiniz.

Kahvaltı Öğününü Atlamayın

Çoğu kisi zamanlarının kısıtlı olması sebebiyle ve ya iştahsızlık yüzünden sabahları kahvaltılarını aksatmaktadır. Fakat kahvaltı günün en önemli öğünlerindendir. Kahvaltıyı yapmazsanız metabolizmanız tamamiyle etkilenmektedir.  Bir sonraki öğüne de fazla yüklenmeniz tamamen bünyenizi sarsacaktır. Yapılan bu yanlışlık vücudun yağ depolarını artırmaktadır. Bu durum da yeni kilolara davetiye çıkarmaktadır. Bu durum kan şekeri seviyenizi de olumsuz etkilemektedir. Yaşattığı en büyük olumsuzluk gece yemek yeme alışkanlıklarınızın başlamasıdır. Yapılan araştırmalarca kahvaltı atlamayan insanların daha sağlıklı kilo verdiğini göstermektedir. Gün içerisinde kahvaltıya zaman ayırarak kilo vermenizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

Tahlil Yaptırmanızda Fayda Var

Kilo sorununun tek sebebi beslenmenizden ötürü olmayabilir. Düşük metabolizma hızı ve ya hormonal nedenler kilo verilmesini engelleyebilmektedir. Dalında uzman bir hekime başvurarak kilo vermenize engel teşkil eden ne varsa yapılan tahliller sonucu bunları daha sağlıklı şekilde öğrenebilirsiniz. Yaptırdığınız tahlilin sonuçlarına göre yapılacak ilaç tedavisi ve diyet listesi kilo vermenizi olumlu bir şekilde etkileyecektir.

Suyu Fazla Tüketmekten Korkmayın

Kilo sorunu ile karşılaşmanızın en önemli sebeplerinden bir tanesi yeterince su içmemeniz olabilir. Su, vücudumuzun en çok ihtiyaç duyduğu besin öğelerindendir. Bununla birlikte metabolizmanızın daha hızlı çalışmasında ve yağ yakımının devam etmesini sağlamaktadır. Vücut üzerinde yağ yakımı başladığında toksik maddeler ortaya çıkmaktadır. Bu maddelerin dışarı atılması için gerekli en önemli destekçi sudur. Bu sebeple yağ yakımı için su kullanımı son derece önemlidir.

hızlı kilo verme

Spordan Destek Alın

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için mutlaka düzenli spor yapılması gerekmektedir. Sabahları açken yapacağınız yürüyüşler yağların yakılma hızını artıracaktır. İnsülin direnci ya da hipoglisemi gibi sağlık sorunlarınız varsa sabah saatlerinde yürüyüş yapmak tam size göre. Spor yaparken aynı zamanda doğru beslenmek de gerekir. Spor denilince çoğu kişinin aklına sadece spor yapmak geliyor. Bu yanlışı yapmamalı ve kişinin kendini protein yönünden beslemesi gerekir. Et ve süt ürünlerinin yanında tam buğday ekmek, pilav ve taze meyvelere de yer vermelisiniz.

Hızlı Kilo Verme

Şimdi de sizlere evinizde kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz hızlı kilo verme programından bahsetmek isteriz. Düzenli olarak bu diyet uyguladığınız zaman başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Diyet listesini uygularken günde iki litre su içmelisiniz ve aynı zamanda sporunuzu, yürüyüşünüzü aksatmamalısınız.

Uyandığınızda

İki büyük bardakla su içmelisiniz.

Kahvaltı

•           İki adet yumurta

•           Beş adet zeytin

•           Fazla olmamakla beraber domates ve salatalık

•           Bir kalıp beyaz peynir

•           Şekersiz çay

•           Bir dilim de ekmek

Haşlanmış Yumurta Önemli Mi?

Haşlanmış yumurtanın içerisinde 78 kalori bulunmaktadır. Aynı zamanda yumurtanın içerisinde protein ve selenyum bulunmaktadır. Bu durumda kaslarınız güçlenecek ve yağ yakımınız artacaktır. Kahvaltıda kesinlikle haşlanmış yumurta yemeniz tavsiye edilir.

Ara Öğün

3 tane ceviz

Neden Ceviz?

Cevizin içerisinde beyin ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan Omega 3 yağları bulunmaktadır. Ceviz vücudunuzu sağlıkla besler, enerjik olmanıza destek olur.

Öğle Yemeği

•           Limonlu su

•           Bir tabak sebze yemeği

•           Bir kase yeşil salata

•           Bulgur pilavı

•           Yoğurt

Akşam Yemeği

•           Limonlu su

•           Etli sebze yemeği

•           Mercimek çorbası

•           Çoban salata

Neden Salata?

Salata içerisinde bulunan mineraller yağ yakımını başlatarak metabolizmayı hızlı hale getirir.

Evde Zayıflama Kürlerine Buradan Bakabilirsiniz.

evde zayıflama kürleri

Paylaş