Doğduğumuz an anne sütü içerisinde doğarız. Anne sütüne en yakın süt olarak bilinen keçi sütü ile beslenmemize uzun bir süre devam eder ve bu sırada sütten başka bir şey tüketmeyiz. Sağlık deposu olarak bilinen süt ve süt ürünleri bilinenin aksine eğer süte alerjiniz yoksa herhangi bir gaz veya ödem problemi yaşamanıza neden olmaz. En değerli vitamin kaynaklarından biri olarak bilinen süt içerisinde neredeyse vücuda gerekli olan tüm vitamin ve mineraller bulunmaktadır. 

Diyette Süt Ve Süt Ürünleri Tüketmemek ile ilgili görsel sonucu
Aynı zamanda sütün yaklaşık %90’ı sudan oluşmaktadır. Su ile birleştiği zaman ortaya çıkan tüm maddeler vücudun uzun süre kendini koruması için yeterlidir. Günde en az 2 bardak süt içmek ve bunun yanı sıra süt ürünleri tüketmek kilo vermemize yardımcı olmasa da kilo almamızı engelleyecektir. Süt içerisinde bulunan mineraller uzun süre tok durmamıza yardım edecek ve tokluk ile iştahımız kapanacaktır. 

Günde 2 bardak süt içmek hem formumuzu korumamıza yardım ederken aynı zamanda 5 kg et yediğimiz zaman alabileceğimiz kalsiyum miktarının tamamını bir gün içerisinde almamıza yardım edecektir. Diyette sık yapılan hatalardan biri olan günlük hayatımızdan sütü çıkarma durumunu bir daha düşünmenizi tavsiye ederiz.

Paylaş