Diyet Nedir?

Diyet vücudunuzun ihtiyacına göre bazı yiyecekleri tüketmemek onları yerine vücudunuzun eksiklerini yerine getirip kilo kaybınıza destek olacak yiyecekleri tüketmektir. Düzenli bir beslenme programı yaparak diyet uygulayabilirsiniz.

Diyet programı diyet yemeklerinin, bazı sebze ve meyvelerinin bulunduğu özel hazırlanan diyet listesiyle beraber ilerlenmektedir.

Kişiye özel diyet listeler uzman diyetisyenler tarafından hazırlanır. Vücut analizi yapılarak vücudun gereksinimleri karşılanarak diyet listeleri desteklenir. Herkesin vücudu farklı olduğundan diyet listeleri farklılık gösterir.

Kişiye özel diyet programları uygulanırken, kişinin kilosu, boyu, vücut endeksi, yaşı, su oranı, kas ve yağ oranları ölçülmeli öncelikli olarak.

Tüm kriterler değerlendirilip gerekli tahliller yapılarak diyet listesi hazırlanır ve diyet uygulanmaya başlanır.

Diyet Yapmak Kendini Aç Bırakmak Değildir.

Kilo vermek, zayıflamak deyince hemen diyet yapmak isteriz. Diyet yapmanın kendinizi aç bırakmak olduğu hatasına kesinle düşmeyiniz. Diyet aç kalmak demek değildir. Diyet belli besinleri belli ihtiyaçları karşılayarak yapılır kesinlik öğün atlayarak yemek yemeyerek yapılmaz. Diyet listesi hazırlanıp uygulanmalıdır.

Diyet yaparken Kadının Ajandası sitemizde paylaştığımız Diyet Hataları kategorimize bakarsanız sizlere bu konularda destek olur. Böylelikle diyette yapılan hataları düşüp zaman kaybetmezsiniz.

Diyet Listeleri

Diyet yapmaya karar verdiğinizde tabi ki ihtiyacınız olan şey bir plandır. Sağlıklı diyet listeleri ile ilerlerseniz sağlıklı şekilde kilo verirsiniz. Sağlıklı ve kalıcı diyet listeleri nasıl oluşturulur?

Diyet listesi hazırlanırken mutlaka cinsiyete, yaşa, çalışıyorsa çalışma faktörlerine ve beslenme alışkanlıklarına bakarak oluşturulmalıdır.

Uygulaması kolay ve zevkli diyet listeleri hazırlanırsa kilo verme işlemi hızlanır. Tek bir besine bağlı kalmadan bol çeşitlendirilerek listeler hazırlanmalıdır. Sevmediği besinler varsa bunlar elenmeli alternatif besinler listeye eklenmelidir.

Online Diyet

Günümüzün en gözde diyetleri arasında online diyet yer almakta. Online diyet diyetisyenler tarafından kişiye özel olarak hazırlanmakta ve takip edilmektedir. Böylelikle birebir diyet bilgileri alıp diyetinizi uygulamış oluyorsunuz. Diyetisyenler belli ücretler karşılığında size online diyet desteği sağlamaktadır.

Diyet Uygulaması

Diyet yaparken size destek olmak amaçlı diyet uygulamalarını kullanabilirsiniz. Kadının Ajandası diyet uygulamamızı ücretsiz indirebilir kullanabilirsiniz. Diyet uygulamamızda günlük bildirimler gönderip size destek olmaktayız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş