Daha Hızlı Kilo Vermenin En Etkili 5 Yolu Nedir?

  1. Ara öğünleri kesinlikle atlamayınız. Ana öğünler kadar ara öğünlerinde çok önemli olduğunu unutmayınız. Açlık krizlerinizi yönetebilmeniz için ve metabolizmanın çalışması için ara öğünleri atlamayınız. Kendinizi aç bırakmadan kilo verebileceğinizi unutmayın.
  2. İçecek seçimlerinde dikkatli olun. Kilo vermeye odaklandığımızda genelde yemeklerde ne yememeliyiz diye dikkat ederiz. Arka plana attığımız içeceklere de çok dikkat etmeliyiz. Ambalajlı içecekler, asitli içecekler, meyve suları, meyveli sodalar veya sıcak içeceklerden kahve ve çay içiyorsanız şekersiz tercih edilmelidir. Kilo vermek için bu maddeyi de unutmamak lazım.
  3. Meyve ve sebze tüketimine özen gösterin. Ara öğünlerde tercih edebileceğiniz birçok meyve bulunmakta. Bu sayede hem vitamin ve minerallerinde hem de içerisindeki liflerden faydalanabilirsiniz. Sizi uzun süre tok tutar açlık krizleri yaşamamanızı sağlar.
  4. Karbonhidratlara dikkat ediniz. Kilo verirken karbonhidratlardan uzak durma hatasını yapmayınız. Çünkü karbonhidratlar mutlaka olmalı. Tabi seçim yaparken de dikkat ediniz. Özellikle tam tahıllı karbonhidratları tercih edebilirsiniz. Karbonhidrat kaybı olursa kas kaybı meydana geleceğini de unutmayınız.
  5. Protein tüketin. Protein alırsanız yağ yakmayı hızlandırırsınız ve kas kütlenizi koruduğunu gibi artırabilirsiniz. Yumurta, et ve balık gibi besinler tüketebilirsiniz.

Porsiyonlarınızı küçültmeyi de unutmayınız :)

Paylaş