Corona virüsü aşısı bulundu mu? Tüm dünya bu sorusunun cevabına kilitlenmiş durumda… Ancak sevindiren haberler gelmeye devam ediyor. Peki, Corona virüsü aşısı bulundu mu? İşte, Corona virüsü aşı çalışmalarıyla ilgili yaşanan son gelişmeler ve merak edilen detaylar…

Aşı çalışmaları birçok ülkede devam etse de henüz kanıtlanmış kesin bir tedavi bulunmuyor. Uygulanan aşıların olumlu sonuç vermesi halinde en erken Temmuz, Ağustos ayları gibi aşılar dünya geneline yayılmış olacak. Öte ayndan çalışmalar ise devam ediyor.

Coronavirüs aşısı insanlı testlere başladı. Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) geliştirilen aşı, 4 kişi üzerinde test edilmeye başlandı. ABD'nin Washington eyaletinde bugün klinik ortamda ilk aşı denemeleri başladı. BBC'nin AP'ye dayandırdığı habere göre, deney kapsamında aşı 4 kişi üzerinde test edilmeye başlandı. Aşının ilk denendiği kişinin adı açıklanmazken, 43 yaşında iki çocuk annesi bir kişi olduğu ve herhangi bir risk ile karşı karşıya olmadığı bilgisine yer verildi.

Bilim insanları virüsün genetik kodlarının değiştirildiğini ve bu yüzden deneyde yer alan kişilerin koronavirüse bağlı bir sağlık sorunu yaşamayacağı bilgisinin altını çiziyor.

Paylaş