Cilt bakımına özen göstermek cilt sağlığı ve görünümü için oldukça etkilidir. Cilt bakımı yapılacak ürünlerin dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Cilt tipine uymayan ürünler alındığında ciltte değişik reaksiyonlar gösterebilir. Bunun yanı sıra pek çok alerjik etkilere de neden olabilir. Eğer cilt tipinizi bilmiyorsanız kolay bir yöntem olan cilt analizi ile öğrenebilirsiniz. Düzgün olarak yapılan cilt bakımları yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Bu cildinize uyguladığınız maskelerin bekleme süresinden bu kadar uzamaktadır. Bunun yanı sıra bir güzellik merkezine gittiğiniz zamanda süre pek fazla değişmeyecektir.

Cilt bakımı yapmanın pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan ilki cildi temizlemek ve her zaman temiz kalmasını sağlamaktır. Yapacağınız cilt bakımları sayesinde cildiniz ölü derilerden ve zararlı dış etkenlerden temizlenerek sağlıklı bir görünüm sağlamanız için yardımcı olur. Bunun yanı sıra çeşitli sivilce ve siyah nokta problemleri içinde cilt bakımını düzenli olarak yapmak oldukça önemlidir. Düzenli yapılan cilt bakımlarında ciltteki kan dolaşımı artarak yüzün daha canlı ve parlak gözükmesi sağlanır. Çeşitli Peelingler ile ciltteki ölü deri atılmaktadır.

Bakımlı Bir Cilt İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günde yaklaşık 2 litre su içmek cildin daha sağlıklı ve canlı gözükmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra suyun yağları yaktığı ve kilo vermek için de etkili bir yöntem olduğu bilinmektedir. Vücuda olan bu kadar faydasının dışında ciltteki ve vücuttaki kurulukları da engellemektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise kullanılan makyaj ürünlerinin kaliteli olmasıdır. Kalitesiz olan kozmetik ürünleri cilt üzerinde yan etkiler sağlayabilir. Bu yüzden her zaman kaliteli ve bilinen markalar ve içerikler okunarak alınmalıdır. Aşırı güneşe maruz kalmak ciltte kızarıklık ve güneş lekelerine neden olmaktadır. Bu yüzden güneşe çıkarken mutlaka koruyucu bir krem sürülmelidir. Ayrıca direk güneşe maruz kalınmamalıdır.

Yüzünüzde çıkan sivilceleri sıkmayın. Bu işlem sivilcelerin yayılarak daha çok artmasına neden olacaktır. Bunun yerine çeşitli sivilce kurutucularını uygulayarak birkaç gün içerisinde sivilcenin kuruduğunu görebilirsiniz. Haftada bir mutlaka peeling yaparak cildinizi ölü deriden arındırın. Uzun süre klimalı ve soğuk ortamlarda bulunmayın. Makyajını çıkartmadan kesinlikle yatmayın. Makyajınızı çıkartmadan yattığınız zaman sabah yüzünüzde oluşmuş sivilceleri fark edebilirsiniz. Cildinize 2 haftada bir maske uygulayın. Cildinizi mutlaka her gün sabah kalktıktan sonra ve akşam yatarken nemlendirin.

Oksijen Terapisinin Cilde Etkisi

Ciltteki kurulukları önleyerek canlılık katan oksijen terapi yöntemi birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu yöntem ie kan dolaşımı hızlanırken aynı zamanda dolaşım ve damar sistemlerinin açılmasını sağlamaktadır. cildin ihtiyaç duyduğu oksijeni karşılayarak, hücrelerin bölünmesini de azaltmaktadır. Ciltte bulunan kırışıklık ve yaşlılıkla beraber oluşan lekeleri de önlemektedir. Çeşitli sivilce ve siyah nokta problemlerine karşı da tedavi yöntemi olarak tercih edilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş