Saçların canlılığını yerine getirmek için pek çok tedavi bulunmaktadır. Bu tedaviler ile saçların nemi tekrar yerine gelerek parlaklık kazanacaktır. Yalnızca içeriği besleyici olan şampuanlar uygulamak saça yeterli gelmez. Doğal maskeler yapıp saça uygulamak cansız saçları parlak gösteren tedaviler arasında en çok besleyici olanıdır.

Saçların Parlaması İçin Doğal Yumurta Maskesi

Yumurta akı köpürtülerek uygulandığında hem cilde hem de saça parlaklık verir. Yumurtanın içerisindeki yağ asidi ve protein ile saç hem beslenmiş hem de parlaklık kazanmış olur. Özellikle kuru ve mat olan saçların bu maskeyi kullanması tavsiye edilir.Cansız saçları parlak gösteren tedaviler arasında bu maske oldukça fazla tercih edilmektedir.

Bir adet yumurtayı alarak bir kâse içerisinde iyice çırpın. Ardından bir çorba kaşığı kadar zeytinyağını içerisine ekleyin. Bu iki malzemeyi karıştırdıktan sonra 2 tatlı kaşığı bal ekleyin. Karıştırdığınız bu maskeyi saçınıza sürerek yaklaşık yarım saat bekletin. Ardından saç tipinize uygun olan bir şampuan ile iyice yıkayıp soğuk su ile durulayın. Bu maskede bulunan malzemeler dışında içine ekleyeceğiniz badem yağı da saçın beslenmesine yardımcı olacaktır. Bu maskeyi haftada yalnızca bir defa yapmanız yeterlidir.

Cansız Saçları Parlak Gösteren Tedaviler

Hindistan Cevizi Yağı İle Saçlarınıza Parlaklık Kazandırın

Saçlarının parlak gözükmesini isteyen kişilerin tercihi olan hindistan cevizi yağı cansız saçları parlak gösteren tedaviler de en üst sıradadır.Saçları nemlendirmeye yarayan bu yağ ile saçlar kökten uca beslenmiş ve parlamış olur. Bunun yanı sıra saç ısıdan yanmış ise bunu tedavi eder.

Bu maskenin uygulanması oldukça kolaydır. Saçlarınıza kökten uca kadar hindistan cevizi yağını masaj yaparak uygulayın. Ardından yarım saat kadar bekletin. Ilık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada birkaç kez ya da duşa girmeden önce yapabilirsiniz. Düzenli yaptığınızda saçınız nem oranını dengeleyerek parlak gözükecektir.

Parlak Saçlar İçin Avokado Maskesi

Avokadonun saçları nemlendirir ve maske içerisinde mutlaka yer alır. Avokadonun içerisinde bulunan besleyici mineral ve vitaminler ile saçın kuruluğu kaybolur. Özellikle mat saça sahip olan kişilerin kullanması önerilir.

Bir kabın içerisinde 2 yemek kaşığı kadar saf zeytinyağını ve iyice ezilmiş olan avokadoyu karıştırın. Yaptığınız bu karışımı saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına kadar uygulayın. Saçlarınızda yaklaşık yarım saat kadar bekletin. Bekleme süresi içerisinde saçınıza masaj yapın. Ardından saç tipinize uygun bir şampuan ile saçınızı ılık suda iyice yıkayın. Bu maskeyi içine muzu ezerek ve birkaç damla badem yağı ekleyerek de uygulayabilirsiniz.

Bal Maskesi

Bir adet boş sprey kabının içerisine yaklaşık 2 yemek kaşığı kadar bal koyun. Ardından ılık su katarak iyice çalkalayın. Saçınızı yıkama esnasında bu spreyi alıp saçınıza uygulayın. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş