Yoğun hayat temposu içerisinde yemek yemeye bile vakit bulamadığınızı biliyoruz.  Ben karnımı anca doyuruyorum ne oturması ne masa hazırlaması dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak diyette ayakta yemek yemenin ne kadar zararlı olduğunu duymuş olsaydınız bizce çoktan oturarak yemeye başlardınız. 

Hızlı yemeniz gereken bir öğününüz varsa ve çok kısa süre içerisinde yemeğinizi bitirmeniz gerekebilir. Bu durumlarda uzmanlar tarafından uyarılan tek bir durum vardır ki hızlı yemeniz gerekse bile yemeğinizi oturarak yemeniz tavsiye edilir. Hazımsızlık nedenlerinin temeli incelendiğinde hemen hepsinde ortaya çıkan sonuç hızlı ve ayakta yenen yemekler olmuştur. Hazımsızlık sorunları çeken bir bünyeniz varsa ve devamlı bağırsaklarınızın yavaş çalıştığından şikayet ediyorsanız dikkat ettiğiniz zaman sorununuzun hızlı yemek yiyor oluşunuz olduğunu sizde fark edersiniz. 

Ä°lgili resim
Diyet sırasında en çok yaptığımız diyet hatalarından biri öğünümüzde olan yemeğimizi sevmediğimizden dolayı bitmesi için hızlıca yemek oluyor. Hızlıca yediğimiz yemekse kilo almaya neden olmasının yanı sıra birde mide problemlerini ortaya çıkarıyor. Hatta uzun süreden beri araştırılan bir başka konu ayakta yenen yemeklerin kalorisinin olduğundan daha fazla alınmasına neden olduğunu ortaya koyuyor. Diyet yapmaya karar verdikten sonra yapmamız gereken tek şey öğünlerimizi yesek de bitse düşüncesinden çıkarmak ve keyif alarak uzun uzun yemek olmalı.

Paylaş