Vücudumuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın kalıcı yollarından biri ağda yapmaktır… Haftalarca pürüzsüz bir tene sahip olmamızı sağlar. Ancak, ağda yaparken acı çekmek, bizi korkutur. Oysaki, acısız ağda yapmak mümkündür.

Ağda yapacağınız tarihi doğru seçin!

Acısız ağda yapmak için regl dönemine göre hareket etmenizi tavsiye ederiz. Adet döneminden bir hafta önce, hormonların etkisiyle daha hassas oluruz. Bu yüzden de ağda yaparken biraz daha fazla acı hissedebiliriz. En ideali, regl bittikten sonraki 3-4 gün içinde ağda yapmaktır.

Cildinizi ağda yapmaya hazırlayın!

Cilt yüzeyinde biriken ölü derileri temizlemek, ağda sırasında acıyı azaltmaya yardımcı olur. Banyoda ipek kese yaparak ölü derileri temizleyebilirsiniz. Eğer varsa, banyodan sonra kuru cilde atkılı fırçayla tarama yapabilirsiniz. Bu sayede, tüy kökleri rahatlar, ölü deriler temizlenir ve daha kolay ağda yapabilirsiniz.

Parçalara bölerek tüyleri alın!

Ağda yaparken bir an önce bitmesini isteriz ancak daha az acı çekmek istiyorsanız, parçalara bölerek istenmeyen tüyleri alın. Özellikle, genital bölgeye ağda yaparken küçük küçük alanlara ağda sürerek alın. Bu sayede acı azalır ve adım adım uyuşma başlar. Eğer kağıt ağda kullanıyorsanız, makasla küçük parçalara kesin. İyice ısıtıp istenmeyen tüylerin üzerine yapıştırın, hızlı bir şekilde tüylerin çıkış yönü tersine çekin.

Acısız Ağda Nasıl Yapılır? 5 Tavsiyemiz Var!

Acısız ağda için krem kullanın!

Ağda veya lazer epilasyon öncesi uygulayabileceğiniz uyuşturucu kremler sayesinde, acısız işlem yapabilirsiniz. Eczaneden satılan kremi, ağda yapmadan önce ilgili bölgeye sürün. Yarım saat bekleyin ve sonrasında kağıt mendille silin. Uyuşan bölgeyi acısız temizleyebilirsiniz.

Bebe pudrası kullanarak acıyı azaltın!

Bacak, genital bölge, koltuk altı, sırt gibi ağda yapacağınız bölgelere bebe pudrası sürerek biraz bekletin. Sonrasında ılık ağda veya kağıt ağda yapıştırarak istenmeyen tüyleri alın. Bu sayede hem cildin tahriş olmasını hem işlem sırasında acı hissini azaltabilirsiniz.

Ağda yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

  • İster ılık ister kağıt ağda kullanın; ısı derecesi çok önemlidir. Soğuk olursa, tüylere yapışmaz; canınız acır. Çok sıcak olursa, cildiniz yanabilir.
  • Tek seferde çok büyük alanda ağda yaparsanız, acı hissi artar. Sabırlı olun, küçük küçük parçalar halinde tüyleri alın.
  • Ağda bittikten sonra bebe yağı sürerek cildi rahatlatabilir, tahrişi azaltabilirsiniz.
  • Düzenli ağda yapmaya devam ettikçe tüy kökleri zayıflayacaktır, her defasında acı hissi azalacaktır.
  • Dilerseniz, lazer epilasyona başlayıp daha uzun süre tüylerden kurtulabilirsiniz.

Acısız ağda yapmak, tecrübeniz arttıkça mümkün olacaktır. Haftalarca temiz ve ferah hissetmek için ağda alışkanlığını sürdürebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş