Cilt bakımına her yaşta dikkat edilmesi hem sağlıklı hem de genç bir cilde sahip olunmasını sağlar. 20’li yaşlarda özen göstermek hem gelecek yıllarda güzel bir cilde sahip olmak hem de yaşın getirdiği doğallığı yaşamak açısından önemlidir. 20’li yaşlarda daha diri olan cilt için üç aşamada bakım gerçekleştirilmelidir. Bunlar; cildi temizlemek, nemlendirmek ve arındırmaktır.

Cilt Bakım Aşamaları

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere cildi temizlemek gerekir. Sabunsuz ve cilt tipine uygun olan ürünlerle temzileme işlemi gerçekleştirilmelidir. Sonrasında uygun bir tonikle cilt toksik maddelerden ve makyaj kalıntılarından arındırılır. Aynı zamanda gözenekler sıkılaştırılır. Son aşamada ise cilde uygun bir nemlendirici ile cildin kaybettiği nemi yerine koymak gerekir.

Yağlı ciltler için haftada 1 kez, kuru ciltler için ise haftada 2 kez peeling uygulanabilir. Cilt tipine uygun bir peeling siyah noktaları ve ölü hücreleri ciltten uzaklaştırır. Cildin yumuşacık olmasına yardım eder. Ayrıca özel günlerde canlandırıcı serum uygulamak da cildin ışıl ışıl parlamasında ve bakımlı görünmesinde etkilidir. Göz çevresine de hassasiyet göstermek ve krem sürmek ileride oluşabilecek kırışıklıkların önüne geçer. 

20'li Yaşlarda Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili görsel sonucu
Ayda bir kez cilt bakımı yaptırmak, cildi sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Mmakyajla asla uyumayın ve göz çevrenizi iyice temizleyin. Makyaj temizleme mendilleri yorgun olduğunuz gecelerde imdadınıza yetişecektir. Bunun yanında kat kat fondöten ve pudra kullanılarak yapılan bir makyaj da cildin genç görüntüsüne gölge düşürecek ve cildi yaşlandıracaktır. Bunun yerine göz ve dudakları ön plana çıkaran doğal bir makyaj ideal olacaktır.

Nötr renkler kullanmak cildi daha doğal gösterir. Kaş bakımına önem vermek ve kaşları dikkatsiz bir şekilde almak ise ilerde kaşların az çıkmasına neden olur. Kaş aldırma konusunda bir estetisyene başvurmak kaşın doğal görüntüsünü bozmammak için önemlidir. Banyo ve duş sırasında vücut peelingi yapmak, vücut bakımında atlanmaması gereken adımlardandır. Duş sonrası cilde uygun bir nemlendirici ile nemlendirmek de cildi yumuşatacak ve bakımını yapacaktır. Yaz kış güneş kremi kullanmak cildin yaşlanmasını önler ve güneşin zararlı ışınlarından korur.

Ä°lgili resim

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş