Zayıflamayı planlıyorsanız bu sizin için hayal olmasın. Basit yöntemlerle kolayca zayıflayabilirsiniz. Size ileteceğimiz pratik yöntemleri ve bilgileri uygularsanız işiniz kolaylaşacaktır ve kolayca kilo verebileceksiniz.

Kolay Zayıflama Yöntemleri

  1. Su İçmeyi İhmal Etmeyiniz

Su insan vücudunuz en temel gereksinimlerindendir. Su zayıflamak için size yardımcı olacaktır. Hem metabolizmanın çalışmasını sağlayacaktır hem de tok kalmanızı sağlayacaktır. Su içmeyi ihmal etmeniz kilo vermeniz için hatta sağlınız için önemlidir. Bu arada çay ve kahve içmek su içmek değildir bu hataya düşmeyiniz. Yemeklerden yaklaşık yarım saat önce su içmeyi de alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ederiz çünkü kalori alımını düşürecektir.

Soğuk su veya sıcak su fark eder mi peki? Evet fark etmekte mideyi terk etme zamanları farklıdır çünkü bu yüzden soğuk su içmenizi tavsiye etmeyiz. Oda sıcaklığında olması yeterli olacaktır.

  1. Porsiyon Düzenlemesi Yapın

Büyük tabaklar yerine küçük tabaklar kullanınız. 100 gram bir besin düşünelim tabağınız büyük olursa kenarlarında boşluklar olacaktır böylelikle aç kalacağınızı düşünüp tabağı doldurmaya çalışacaksınız. Ama tabağınız küçük olursa bu hisse kapılmayacaksınız böylelikle porsiyonlarınız daha düzenli olacaktır.

1 Porsiyon yemeği iyice çiğneyerek yerseniz yeme sürenizi de uzatmış olursunuz bu da size doygunluk hissi verecektir.

  1. Yemeklerinizi Evde Pişiriniz

Sağlıklı beslenerek zayıflamak kalıcı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Dışarda yemek yediğinizde ya da sipariş verdiğinizde bu menüler size sağlıklı görünebilir ama içine konulan tuzun ve yapın miktarını bilemezsiniz. Kontrolünüzden çıkar bu durum ama siz evde hazırlarsanız daha özenirsiniz sağlıklı bir menü hazırlayabilirsiniz. Kalori kontrolü sizde olur.

  1. Sebze Tüketiniz

Öğünlerinizi ayarlarken sebze ağırlık olmasını sağlarsanız zayıflamanıza sağlıklı beslenmenize destek olursunuz. Sebze yemekleri diğer yemeklere göre kalorisi daha düşüktür kilo verme işleminizi kolaylaştırır. Salatalarda bol yeşilliğe yer vermeyi de unutmayın.

Zayıflama Yöntemleri

  1. Kahvaltıyı Kesinlikle Atlamayın

Kahvaltı yapmadan güne başlıyorsanız büyük bir hata içerisindesiniz. Günün en önemli öğünleri arasında yer alan kahvaltı sizi hem zihinde tutacaktır hem de metabolizmanın çalışmasını sağlayacaktır. Kahvaltı yaparsanız gün içinde abur cuburlardan da uzak durmuş olursunuz. Sizi bir sonraki öğüne kadar tok tutmayı sağlayacaktır. Böylelikle fazla kalorinin önüne geçmiş olursunuz.

  1. Düzenli Uykuya Geçiniz

Uyku saatlerinizi düzene sokmanız en önemli etkenlerden biridir. Örneğin geç uyuyan biri yeme içmeye daha meillidir. Hem erken uyuyup erken uyanmanız metabolizmanızı da aktif tutacaktır. Sağlıklı uyku zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

  1. Spor Arkadaşı Bulun

Spor yapmak kulağa zor gelebiliyor ama spor arkadaşı bulursanız eğer sizin için etkili olacaktır. Sporu hayatınıza aldığınızda kilo vermenin hızlanacaktır.

  1. Şekerden Uzak Durun

Diyet yapıyorsanız kilo vermek istiyorsanız çok basit bir kural hatta ilk aklımıza gelen kural diyebiliriz buna tabi ki şekerden uzak durmalıyız. Aslında sadece diyet döneminde değil tüm zamanlarda şekerden uzak durmalıyız.

  1. Paketlenmiş Yiyeceklerden Uzak Durun

Zayıflamak istiyorsanız hayatınıza taze yiyeceklere daha çok yer veriniz. Paketlenmiş yiyeceklerden hazır paketlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Taze meyve ve sebzelere daha çok yer veriniz.

  1. Yürüyüşe Daha Çok Yer Verin

Yürümek zayıflamada direk etkilidir. Sağlıklı yaşam için hareket etmek, egzersiz yapmak en basiti yürüyüş yapmak önemli bir yere sahiptir. Planlı yürüyüşler kilo vermenizi sağlar. Yemeklerden önce yapılan yürüyüşleri tercih edebilirsiniz. 1 Saatten fazla yapılan yürüyüşler daha etkili olmaktadır.

Paylaş